Włamali się i powybijali szyby w sześciu samochodach - Aktualności - KPP w Pruszkowie

Aktualności

Włamali się i powybijali szyby w sześciu samochodach

Trzech młodych mężczyzn zatrzymali policjanci, w związku z włamaniem i uszkodzeniem sześciu samochodów w Raszynie. Usłyszeli już zarzuty, do których się przyznali. Za przestępstwo włamania grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, za uszkodzenie mienia do 5 lat.

W nocy z soboty na niedzielę do oficera dyżurnego pruszkowskiej komendy, dotarła informacja o grupie osób, która w rejonie ulicy Sportowej w Raszynie miała dewastować zaparkowane samochody. Z relacji osób zgłaszających wynikało, że młodzi mężczyźni włamali się  i wybijali szyby w samochodach.
We wskazane miejsce skierowany został natychmiast policyjny patrol. W pięciu pojazdach policjanci potwierdzili powybijane szyby, w szóstym – smarcie wyłamane wszystkie drzwi oraz wybite szyby.

Po kilkunastu minutach poszukiwań, na podstawie posiadanych informacji, policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 18 lat. Podczas przeszukania u jednego z nich ujawniono kartę od smarta. Zatrzymali trafili do policyjnego aresztu.

Prowadzone przez raszyńskich policjantów czynności doprowadziły do zatrzymania w niedzielne popołudnie, 20-latka, który „towarzyszył” kolegom w dewastacji samochodów. Funkcjonariusze ustalili także czwartego, 15-latka, który brał udział w zdarzeniu.

Po zebraniu materiału dowodowego, raszyńscy dochodzeniowcy przedstawili podejrzanym zarzuty. Trzej mężczyźni usłyszeli pięć zarzutów uszkodzenia mienia oraz zarzut kradzieży z włamaniem, działając wspólnie i w porozumieniu.

15-latek zostanie przesłuchany w charakterze nieletniego sprawcy czynu karalnego, a o jego dalszym losie zdecyduje sąd rodzinny i nieletnich.

Straty, które powstały w wyniku tego chuligańskiego wybryku i włamania sięgają ponad 40 tysięcy złotych.

Przestępstwo kradzieży z włamaniem zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności, natomiast  zniszczenia mienia do 5 lat pozbawienia wolności.

 

kom. Karolina Kańka/is

 

 

 

 

  • Na zdjęciu widoczny jest samochód marki volkswagen, który stoi zaparkowany na parkingu przy sklepie wielobranżownym. Pojazd ten jest koloru czarnego. Tylna szyna pojazdu jest uszkodzona w całości, wybita.
    Zniszczony samochód
  • Na zdjęciu widoczny jest samochód marki mercedes, kolory czarnego. Pojazd ten stoi zaparkowany na parkingu przy ul. Sportowej. Posiada on wybita boczną i tylną szybę.
    Zniszczony samochód
  • Na zdjęciu widoczny jest zaparkowany na parkingu pojazd marki smart. Samochód ten jest koloru czarnego. Szyby boczne i tylna są powybijane, drzwi od strony kierowcy i pasażera są włamane.
    Zniszczony samochód