Zatrzymany z narkotykami - Aktualności - KPP w Pruszkowie

Aktualności

Zatrzymany z narkotykami

Data publikacji 11.02.2021

Praca operacyjna policjantów z Nadarzyna doprowadziła do zatrzymania mężczyzny, który posiadał środki odurzające. Funkcjonariusze zabezpieczyli marihuanę, mefedron oraz grzyby halucynogenne. Podejrzany odpowie za złamanie przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Wczoraj na terenie Nadarzyna, policjanci weryfikując informacje o osobach posiadających środki odurzające, skontrolowali pojazd oraz wylegitymowali siedzącego za kierownicą mężczyznę.

Podczas czynności 28-latek zachowywał się nerwowo, w związku z podejrzeniem, że mężczyzna może posiadać zabronione substancje, policjanci dokonali przeszukania pojazdu. Wewnątrz, przy drążku zmiany biegów, ujawnili wewnątrz pojazdu woreczek foliowy z zawartością żółtego proszku.

Podczas przeszukania jego miejsca zamieszkania, funkcjonariusze ujawnili słoik z suszem roślinnym, dwie torebki strunowe z żółtym proszkiem oraz torebkę z grzybami halucynogennymi. 28-latek przyznał, że zabezpieczony żółty proszek to mefedron, a susz to marihuana, co potwierdziły wstępne badania testerem.

Po zatrzymaniu mężczyzna usłyszał zarzut złamania przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, do którego się przyznał. O jego dalszym losie zadecyduje teraz sąd.

Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

 

kom. Karolina Kańka