Kierowca i pasażerka Volkswagena zatrzymani - Aktualności - KPP w Pruszkowie

Aktualności

Kierowca i pasażerka Volkswagena zatrzymani

Data publikacji 16.02.2021

W Pruszkowie policjanci zatrzymali mężczyznę, który kierował samochodem osobowym, mimo orzeczonego przez sąd zakazu. W pojeździe znajdowała się także nieletnia pasażerka, poszukiwana przez sąd rodzinny. Podczas dalszej kontroli pojazdu funkcjonariusze ujawnili narkotyki i odzież z podrobionym znakiem towarowym.

Przedwczoraj pruszkowscy patrolowcy zatrzymali do kontroli Volkswagena, którego kierowca popełnił wykroczenie w ruchu drogowym. Po sprawdzeniu osób podróżujących pojazdem okazało się, że kierujący nim 29-latek posiada czynny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, natomiast 17-letania pasażerka jest poszukiwana przez sąd rodzinny celem doprowadzenia do młodzieżowego ośrodka wychowawczego.

Podczas dalszej kontroli policjanci w pojeździe ujawnili woreczek foliowy, w którym znajdował się susz roślinny oraz pudełka kartonowe, w których z kolei znajdowała się odzież przeznaczona na handel z podrobionym znakiem towarowym.

Mężczyzna i kobieta zostali zatrzymani i przewiezieni do komisariatu policji w Piastowie. Tam policjanci dokonali badania zabezpieczonego suszu roślinnego, który okazał się marihuaną.  

Kierowca Volkswagena w dniu wczorajszym usłyszał zarzut nie stosowania się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów oraz posiadania środków odurzających. 29-latek przyznał się do zarzucanych czynów, jednak odmówił składania wyjaśnień. Sprawą odzieży z podrobionym znakiem towarowym zajmie się teraz wydział do walki z przestępczością gospodarczą. Natomiast nieletnia zgodnie z nakazem sądowym  została doprowadzona do młodzieżowego ośrodka wychowawczego.

 

asp. Marta Słominska