Wsiedli za kierownicę na "podwójnym gazie" - Aktualności - KPP w Pruszkowie

Aktualności

Wsiedli za kierownicę na "podwójnym gazie"

Data publikacji 17.03.2021

Policjanci pełniący służbę na terenie gminy Raszyn udaremnili jazdę dwóm nietrzeźwym kierowcom. Zatrzymani mieli od 0,7 do 3 promili alkoholu w organizmie. Teraz za czyn, którego się dopuścili, odpowiedzą przed sądem. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

Niestety mimo licznych apeli o rozsądek i nie wsiadanie za kierownicę po alkoholu, nadal mamy do czynienia ze skrajną nieodpowiedzialnością ze strony kierujących. Przykładem tego jest dwóch zatrzymanych nietrzeźwych kierujących.

W poniedziałek po godz. 18.00 policjanci z wydziału ruchu drogowego zostali wezwani do zdarzenia drogowego w Sękocinie na ul. Słoneczną. W kolizji uczestniczyły dwa pojazdy peugeot i citroen. Na szczęście nikt w tym zdarzeniu nie ucierpiał.

Mundurowi dokonali badania alkomatem kierujących pojazdami. 43-letni obywatel Ukrainy, który kierował peugeotem, miał 3 promile alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.

Drugi nietrzeźwy został zatrzymany także w Sękocinie we wtorek w nocy. Podejrzenie, co do stanu trzeźwości kierującego, wzbudziły w policjantach zaparowane w skodzie szyby. Podczas rozmowy z kierującym mundurowi wyczuli alkohol, a on sam potwierdził, że kilka minut wcześniej wypił. Badanie wykazało 0,7 promila u 40-latka.

Obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu.

Po wytrzeźwieniu raszyńscy dochodzeniowcy przedstawili mężczyznom zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, do których się przyznali. Kierujący peugeotem za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym został ukarany mandatem karnym.

Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

Ponownie policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę na drogach oraz stosowanie się do hasła "JADĘ NIE PIJĘ!". Pośpiech, roztargnienie oraz nieodpowiedzialność mogą doprowadzić do utraty zdrowia, a nawet życia.

Apelujemy również do osób, które zauważą pijanego kierowcę, aby jak najszybciej powiadamiały policję. W ten sposób mogą uratować czyjeś zdrowie lub życie. Bierna postawa osób bliskich i współpasażerów, którzy nie reagują w sytuacji, gdy nietrzeźwy wsiada za kierownicę, wyraża przyzwolenie na taką jazdę.

 

kom. Karolina Kańka/is