Zatrzymany w chwilę po usiłowaniu włamania do pojazdu - Aktualności - KPP w Pruszkowie

Aktualności

Zatrzymany w chwilę po usiłowaniu włamania do pojazdu

Data publikacji 19.03.2021

Policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali 28-latka. Mężczyzna jest podejrzany o kradzież i usiłowanie włamania do pojazdu. W trakcie przeszukania funkcjonariusze ujawnili u niego amfetaminę. Zatrzymany usłyszał już zarzuty, do których się przyznał.

Kilka dni temu 28-letni obywatel Ukrainy usłyszał trzy zarzuty, które ogłosili mu raszyńscy dochodzeniowcy. Mężczyzna w godzinach nocnych poruszając się rowerem kradł elektronarzędzia z zaparkowanych pojazdów dostawczych.

Na ul. Środkowej w miejscowości Rybie, po dostaniu się do przestrzeni ładunkowej forda, 28-latek ukradł różnego rodzaju elektronarzędzia o wartości ponad 8000 zł. Kilka razy przyjeżdżał rowerem i wywoził z samochodu narzędzia.

Dwa dni po tej kradzieży usiłował włamać się do dostawczego renault, jednak widząc przechodzącą w pobliżu kobietę uciekł. Jego ucieczka zakończyła się zatrzymaniem przez policjantów z wydziału kryminalnego pruszkowskiej komendy.

W trakcie przeszukania mężczyzny funkcjonariusze  ujawnili w kieszeni kurtki folię aluminiową z zawartością białego proszku, który po wstępnym badaniu testerem okazał się amfetaminą.

W trakcie wykonywanych czynności procesowych policjanci ustalili, że część skradzionego z forda elektronarzędzi, trafiła do lombardów w Warszawie, skąd zostały odzyskane.

28-latek usłyszał już zarzuty kradzieży mienia, usiłowania kradzieży z włamaniem oraz posiadania środków odurzających, do których się przyznał.

Odzyskane elektronarzędzia powrócą do właściciela.

 

Za przestepstwo kradzieży z włamaniem kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności, za kradziez do 5 lat, a za posiadanie środków odurzjących zgodnie z ustawa do 3 lat.

 

kom. Karolina Kańka