"Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" w Pruszkowie - Aktualności - KPP w Pruszkowie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

"Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" w Pruszkowie

W piątek pruszkowscy policjanci odwiedzili dzieci, które spędzają wakacyjny czas na półkoloniach w Centrum Kultury i Sportu w Pruszkowie. W ramach ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej pod nazwą ,,Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" mundurowi rozmawiali o bezpieczeństwie podczas wakacji.

To kolejne spotkanie funkcjonariuszy z Pruszkowa z uczestnikami półkolonii w Centrum Kultury i Sportu  w Pruszkowie. Policjanci z zespołu do spraw nieletnich i ruchu drogowego rozmawiali z dziećmi o właściwym zachowaniu w rejonach akwenów, w tym o zasadach bezpiecznej kąpieli, żeglowania oraz uprawiania sportów wodnych, co w efekcie wpływa na ograniczenie wypadków utonięć  zarówno wśród najmłodszych, jak i dorosłych.  Wizyta ta odbyła się w ramach prowadzonej ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej pod nazwą ,,Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą".

Dzieci  zapoznały się z oznaczeniami wstępującymi na kąpieliskach, z rodzajami flag wywieszanych przez ratowników. Funkcjonariusze tłumaczyli również, co zrobić, gdy ktoś zgubi się na plaży lub innych miejscach podczas wakacji. Nie zabrakło przypomnienia numeru alarmowego 112.

Wszyscy otrzymali odblaski oraz ulotki informujące o zasadach zachowania się nad wodą.

Na koniec spotkania uczestnicy półkolonii mieli okazję obejrzeć i usiąść za kierownicą radiowozu i policyjnego motocykla.

Przypominamy również o konkursie plastyczno-filmowym pod nazwą „Artystyczny przeWODNIK", którego tematem jest zobrazowanie bezpiecznego sposobu zachowania osób przebywających w wodzie lub nad wodą, promocja zdrowego i aktywnego trybu życia oraz popularyzacja wśród dzieci i młodzieży wiedzy na temat bezpiecznych zachowań w wodzie i nad wodą. W konkursie mogą wziąć udział osoby lub zespoły do 3 osób w wieku od 5 do 18 lat: KONKURS PLASTYCZNO - FILMOWY.

kom. Karolina Kańka/mg

  • Policjanci na spotkaniu z półkolonistami
  • Policjanci na spotkaniu z półkolonistami
  • Policjanci na spotkaniu z półkolonistami
  • Policjanci na spotkaniu z półkolonistami
  • Policjanci na spotkaniu z półkolonistami
  • Policjanci na spotkaniu z półkolonistami