Dwóch poszukiwanych zatrzymanych przez dzielnicowych - Aktualności - KPP w Pruszkowie

Aktualności

Dwóch poszukiwanych zatrzymanych przez dzielnicowych

Data publikacji 11.01.2022

Dzielnicowi zatrzymali dwóch poszukiwanych. Mężczyźni byli poszukiwani przez sąd celem odbycia kary pozbawienia wolności. Jeden z nich wpadł podczas legitymowania z powodu braku maseczki, drugi przyjechał w odwiedziny do rodziny.

Wczoraj  dzielnicowy z Pruszkowa na ul. Powstańców, podczas kontroli dotyczących łamania obostrzeń, w sklepie zauważył mężczyznę bez osłoniętych części twarzy. Podczas sprawdzenia danych mężczyzny w policyjnych systemach informatycznych, okazało się, że 40-latek jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Pruszkowie, celem odbycia kary więzienia z możliwością zamiany na karę grzywny.

Jednocześnie  Prokuratura Rejonowa w Pruszkowie wydała postanowienie o zatrzymaniu i doprowadzeniu 40-latka na czynności prokuratorskie. Po zatrzymaniu 29-latek dokonał stosownej wpłaty, a po czynnościach w prokuraturze został zwolniony. Za brak maseczki został ukarany mandatem karnym.

Kolejny poszukiwany przez sąd pruszkowski „wpadł” w ręce dzielnicowych na ul. Daszyńskiego. 43-latek ukrywał się na terenie Warszawy, a wczoraj przyjechał w  odwiedziny do rodziny. Znany dzielnicowym poszukiwany został zatrzymany i zgodnie z dyspozycją sądu trafił do zakładu penitencjarnego celem odbycia kary 2 lat 6 miesięcy pozbawienia wolności.

 

kom. Karolina Kańka