Kontrole autokarów przed wyjazdem na ferie zimowe - Aktualności - KPP w Pruszkowie

Aktualności

Kontrole autokarów przed wyjazdem na ferie zimowe

Data publikacji 11.01.2018

Ferie zimowe tuż tuż. Jak co roku policjanci pruszkowskiej "drogówki" będą kontrolowali autokary wiozące dzieci i młodzież na zimowy wypoczynek. Od 15 stycznia br. będzie wystawiony posterunek kontroli pojazdów na parkingu przy przy ul. Kuchy w miejscowości Reguły (gmina Michałowice). Jednocześnie na stronie www.bezpiecznyautobus.gov.pl można sprawdzić, czy autokar, którym planowana jest podróż, posiada aktualne badania techniczne i ważne ubezpieczenie OC.

Wkrótce rozpoczną się ferie zimowe, a wraz z nimi czas wyjazdów autokarami na zimowiska oraz wczasy. Aby usprawnić przeprowadzanie kontroli autokarów oraz umożliwić wszystkim zainteresowanym skorzystanie z tej możliwości, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie przypomina o działalności powiatowego punktu kontrolnego.

Punkt kontroli będzie uruchomiony od dnia 15 stycznia br. w miejscowości Reguły na terenie parkingu przy ul. Kuchy (róg ulicy Powstańców) od strony torów WKD.

Przypominamy:  

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie będzie przyjmował telefoniczne (tel. 22 60-46-213) lub za pośrednictwem faksu (22 60-46-207) zgłoszenia kontroli.

Numery telefonów, pod którymi można uzyskać informację o zasadach prowadzenia przedmiotowych kontroli:

- (22) 60 46 213, (22)758 60 81 Dyżurny KPP w Pruszkowie

- (22) 723 41 70, (22) 753 40 45, (22) 723 73 37 Dyżurny KP Michałowice, Wydział Ruchu Drogowego KPP w Pruszkowie

Aby zapewnić bezpieczny dojazd i powrót do miejsc wypoczynku, policjanci skontrolują zarówno stan techniczny pojazdu, jak i w uzasadnionych przypadkach, dokonają sprawdzenia stanu trzeźwości kierujących. Każdy kierowca otrzyma kopię protokołu kontroli na potwierdzenie, że takowa się odbyła. W razie stwierdzenia nieprawidłowości policjanci podejmą działania przewidziane przepisami prawa wobec przewoźnika.

Jednocześnie na stronie www.bezpiecznyautobus.gov.pl można sprawdzić, czy autokar, którym planowana jest podróż, posiada aktualne badania techniczne i ważne ubezpieczenie OC.

 

ms/kk