Tydzień profilaktyki w powiecie pruszkowskim - Aktualności - KPP w Pruszkowie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Tydzień profilaktyki w powiecie pruszkowskim

Data publikacji 09.02.2018

W ramach działań profilaktycznych policjantka pruszkowskiej komendy przez cały tydzień prowadziła spotkania z dziećmi i młodzieżą. Na kilku spotkaniach był także sierżant Borsuk z komendy stołecznej.

W poniedziałek, znany nam dobrze sierżant Borsuk, odwiedził razem dzielnicowym przedszkole na ulicy Piłsudskiego w Brwinowie. We wtorek w Szkole Podstawowej nr 1 w Pruszkowie uczył dzieci w klasach 0-I zasad bezpieczeństwa, a w środę zawitał do przedszkola „Kubuś” w Rozalinie. Dziś zakończy tygodniowy pobyt na terenie naszego powiatu wizytą w Przedszkolu Miejskim nr 10 w Pruszkowie.

Wszystkim dzieciom Sierżant Borsuk przypominał podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, głównie jak prawidłowo przechodzić po przejściu dla pieszych. Zwracał także uwagę na obowiązek zapinania pasów bezpieczeństwa, gdy podróżują samochodem oraz jak ważne jest noszenie odblasków. W trakcie każdego spotkania sierżant Borsuk rozmawiał także z dziećmi jak powinny zachować się w kontakcie z nieznaną im osobą i co zrobić, gdy będziemy mieli do czynienia z agresywnym zwierzęciem. Na każdych zajęciach przypominał także dzieciom numer alarmowy 112.

Oprócz spotkań z sierżantem Borsukiem, w tym tygodniu, policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną w środę i czwartek prowadziła zajęcia w klasach 7 w Szkole Podstawowej w Nadarzynie. Głównym tematem spotkań profilaktycznych była odpowiedzialność prawna osób nieletnich oraz edukacja w zakresie zagrożeń związanych z cyberprzemocą.

 W trakcie zajęć na temat zagrożeń w internecie uczestnicy poznali różnice pomiędzy zwykłą przemocą, a cyberprzemocą. Zapoznali się z najczęstszymi formami, jakie przybiera cyberprzemoc, a także z  zasadami bezpiecznego korzystania z Internetu. Uczniowie dowiedzieli się, jak powinien zachować się świadek cyberprzemocy oraz co zrobić, gdy sami staną się ofiarą przemocy przy użyciu nowych technologii.

W trakcie spotkania młodzież otrzymała cenne wskazówki, do kogo należy zwrócić się o pomoc i gdzie szukać wsparcia w przypadku problemów związanych z cyberprzemocą lub gdy staną się ofiarą jakiegoś przestępstwa.

 

kk