Dozór za znęcanie się nad żoną - Aktualności - KPP w Pruszkowie

Aktualności

Dozór za znęcanie się nad żoną

Data publikacji 07.03.2018

Policjanci z komendy w Pruszkowie wezwani na interwencję domową, zakończyli ją zatrzymaniem 56-latka. Mężczyzna od zeszłego roku znęcał się fizycznie, psychicznie nad żoną, a także groził jej pozbawieniem życia. Zebrany w postępowaniu materiał dowodowy, pozwolił prokuratorowi na zastosowanie wobec zatrzymanego środka zapobiegawczego w postaci dozoru Policji. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Dyżurny komendy w Pruszkowie otrzymał zgłoszenie interwencji dotyczącej awantury domowej. Na miejsce udali się policjanci z patrolówki. Podczas rozmowy ze stronami konfliktu ustalili, że doszło do znęcania się fizycznego i psychicznego męża nad żoną. Z relacji pokrzywdzonej wynikało, że znęcanie się fizyczne oraz grożenie pozbawieniem życia trwa od zeszłego roku.

Mundurowi zatrzymali 56-latka i osadzili w policyjnej celi. W tym czasie, „dochodzeniowcy” zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutu znęcania się fizycznego i psychicznego nad osobą najbliższą. Prokurator po zapoznaniu się z materiałami sprawy, zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji oraz zakazu zbliżania się do pokrzywdzonej.

Za przestępstwo znęcania się grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

kk