Włamał się do dzwonnicy kościelnej - Aktualności - KPP w Pruszkowie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Włamał się do dzwonnicy kościelnej

Data publikacji 28.03.2018

W poniedziałek po 23-ciej dyżurny w Pruszkowie odebrał zgłoszenie o włamaniu na plebanię w Nadarzynie. Patrolowcy z Nadarzyna zatrzymali 30-latka z drabiną, który „wychodził” z posesji. Zatrzymany usłyszał dwa zarzuty. Teraz jego sprawą zajmie się sąd.

W poniedziałek po godzinie 23-ciej dyżurny w Pruszkowie odebrał zgłoszenie o włamaniu na plebanię w Nadarzynie. Przybyli na miejsce patrolowcy zauważyli opuszczającego posesję plebani mężczyznę, który niósł drabinę. W toku dalszych czynności okazało się, że mężczyzna po wyłamaniu kłódki, dostał się do pomieszczenia dzwonnicy kościelnej skąd zabrał drabinę. Jednak to nie był koniec jego historii.30-latek wspiął się po drabinie na balkon domu parafialnego, skąd zamierzał dokonać zaboru wcześniej przygotowanych do wyniesienia obrazów sakralnych. Kradzież obrazów została udaremniona przez pokrzywdzonego.

Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. We wtorek usłyszał zarzut włamania do dzwonnicy kościelnej oraz zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem do domu parafialnego. Teraz sprawą 30-latka zajmie się sąd.

Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

 

kk