Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne spotkania z uczniami w ramach akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo...nad wodą"

Policjantka ds. profilaktyki społecznej cyklicznie odwiedza dzieci na terenie powiatu. Funkcjonariuszka spotyka się z przedszkolakami, dziećmi z podstawówek oraz nastolatkami ze szkół średnich. Podczas prelekcji przypomina zasady bezpiecznego wypoczynku podczas wakacji, a w szczególności nad wodą. Przez dwa dni gościła w Szkole Podstawowej nr 9 w Pruszkowie.

W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą” policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną, przed wakacjami odwiedza szkoły na terenie powiatu pruszkowskiego i przypomina podstawowe zasady bezpieczeństwa.

Od poniedziałku do wtorku mł.asp. Marta Słomińska gościła w Szkole Podstawowej nr 9 w Pruszkowie. Na zajęciach z uczniami mówiła o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym, na podwórku czy w domu. Głównym jednak tematem było bezpieczeństwo podczas zbliżających się wakacji.  Policjantka uczulała dzieci na podstawowe zasady bezpieczeństwa nad wodą. Podczas prelekcji uczniowie zapoznali się z oznaczeniami wstępującymi na kąpieliskach, z rodzajami flag wywieszanych przez ratowników. Zwracała także uwagę, aby pływając na kajakach, łodziach dzieci przypominały dorosłym o zakładaniu im i sobie kapoków. Nie zabrakło także przypomnienia numeru alarmowego 112.

Na zakończenie uczniowie otrzymali naklejki oraz ulotki z informacjami dotyczącymi bezpiecznego przebywania nad wodą.

 

kk

  • Spotkanie z uczniami pruszkowskiej "dziewiątki"
  • Spotkanie z uczniami pruszkowskiej "dziewiątki"
  • Spotkanie z uczniami pruszkowskiej "dziewiątki"