Areszt dla sprawcy rozboju - Aktualności - KPP w Pruszkowie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla sprawcy rozboju

Data publikacji 13.06.2018

Najbliższe trzy miesiące w areszcie spędzi mężczyzna, który dokonał rozboju oraz posiadał przy sobie środki odurzające w postaci marihuany. Do zdarzenia doszło na przystanku autobusowym w Raszynie.

Zdarzenie miało miejsce w niedzielę około godziny 14.oo w miejscowości Raszyn. Na jednym z przystanków autobusowych przy Al. Krakowskiej 43-latek zaatakował mężczyznę, z którym siedział na ławce. Po doprowadzeniu pokrzywdzonego do stanu bezbronności, zabrał mu plecak, w którym znajdował się telefon komórkowy oraz portfel z kartą płatniczą i dokumentami. Następnie sprawca udał się w kierunku Warszawy. Nie wiedział, że całe zdarzenie było widziane przez bezpośrednich świadków, którzy o zajściu szybko  poinformowali mundurowych. Policjanci ustalili rysopis sprawcy i natychmiast rozpoczęli poszukiwania mężczyzny.

Tego samego dnia 43-letni mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy z Komendy Rejonowej Policji Warszawa III, którzy rozpoznali go w autobusie na terenie Warszawy. Ponadto zatrzymany mężczyzna posiadał przy sobie środki odurzające w postaci marihuany o łącznej wadze 7,7 grama oraz kastet i pałkę teleskopową.

Na podstawie zebranego przez policjantów materiału dowodowego, 43-latek usłyszał zarzut dokonania rozboju oraz posiadania środków odurzających.  Podejrzany mężczyzna jedynie częściowo przyznał się do zarzuconych czynów. Wcześniej był już także karany za dokonanie rozboju i kradzieży. Sąd zdecydował o zastosowaniu wobec niego tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.

ms