Bezpieczny Senior w Gminie Michałowice - Aktualności - KPP w Pruszkowie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczny Senior w Gminie Michałowice

Wczoraj w Urzędzie Gminy Michałowice policjanci spotkali się z Seniorami. Była to doskonała okazja, aby przestrzec seniorów przed oszustwami na tzw. wnuczka, policjanta oraz porozmawiać o zagrożeniach dnia codziennego. Prelekcję poprowadziła mł.asp. Marta Słomińska zajmująca się profilaktyką społeczną w pruszkowskiej komendzie.

Podczas spotkania policjantka uświadamiała seniorów, że osoby starsze, mieszkające samotnie szczególnie  narażone są na to, aby stać się obiektem zainteresowania przestępców. Seniorzy podczas prelekcji dowiedzieli się o metodach, które wykorzystywane są najczęściej przez przestępców oraz jak ustrzec się przed oszustami podającymi się za wnuczka, policjanta, funkcjonariusza CBŚP lub administratora. Ponadto seniorzy dowiedzieli się jak należy zachować się w przypadku telefonu z prośbą o nagłą pożyczkę. 

Uczestnikom spotkania przypomniane zostały również zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, dowiedzieli się jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe dla pieszego. Seniorzy otrzymali od Wójta Gminy Michałowice Pana Krzysztofa Grabki odblaski.

Pojawił się też temat nowy. W ramach programu „Domowa apteczka zawsze bezpieczna” wskazano seniorom ważne aspekty związane z wyborem leków, ich przyjmowaniem i dawkowaniem oraz sposobami przechowywania i przestrzegania dat ważności.

Mamy nadzieję, że takie spotkania pozostawiają w świadomości seniorów wiedzę dotyczącą podstawowych zasad bezpieczeństwa.

 

kk

  • Bezpieczny Senior w Gminie Michałowice
  • Bezpieczny Senior w Gminie Michałowice
  • Bezpieczny Senior w Gminie Michałowice