Czterech pijanych kierowców zatrzymanych - Aktualności - KPP w Pruszkowie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Czterech pijanych kierowców zatrzymanych

Data publikacji 02.10.2018

Nie ma tygodnia, żeby pruszkowscy policjanci nie zatrzymali nietrzeźwych kierujących. Funkcjonariusze pruszkowskiej komendy w miniony weekend zatrzymali czterech nietrzeźwych kierowców.

Pomimo wielu apeli o ostrożność na drogach, akcji informacyjnych mówiących o tym, jak niebezpieczna jest jazda pod wpływem alkoholu, przestróg i pokazywania tragicznych w skutkach zdarzeń, których przyczyną był alkohol, niektórym kierującym wciąż brak jest wyobraźni. Policjanci z Pruszkowa codziennie kontrolują kierowców pod kątem trzeźwości.

Trzech nietrzeźwych kierujących zostało zatrzymanych w sobotę, jeden w niedzielę. Pierwszy z nich został ujęty w Pruszkowie ok. godz. 10.00 przez strażnika miejskiego, który był w czasie wolnym od pracy. 39-latek został przekazany w ręce policjantów. Odmówił badania na zawartość alkoholu, w związku z czym mężczyźnie pobrano krew. Podczas czynności był bardzo agresywny i nie stosował się do wydawanych mu poleceń.

Niespełna dwie godziny później na terenie Brwinowa w okolicy targowiska policjanci zatrzymali 47-letniego kierującego busem. Mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Powiedział policjantom, że rano pił alkohol, po czym bezmyślnie wsiadł za kółko. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy.

W sobotni wieczór na ul. 3-go maja w Pruszkowie mundurowi zatrzymali do kontroli kierującego nissanem, który miał być nietrzeźwy. Informacja o jego stanie została potwierdzona przez kontrolujący pojazd policjantów. Badanie wykazało, że 52-letni obywatel Ukrainy miał 1,8 promila alkoholu i stracił już prawo jazdy.

Czwarty kierujący na „podwójnym gazie” został zatrzymany w niedziele na ul. Al. Wojska Polskiego, był sprawcą kolizji z toyotą. 29-letni obywatel Ukrainy miał ponad 1,5 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Na całe szczęście nikt w trakcie kolizji nie ucierpiał.

Wszyscy kierowcy za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą teraz przed sądem. Za to przestępstwo grozi im do 2 lat pozbawienia wolności. Wszyscy wiedzą, jakim zagrożeniem są nietrzeźwi kierujący. Szkoda, że nie wszyscy z tej wiedzy korzystają w praktyce.

 

kk