Matka z córką ukradły telewizor - Aktualności - KPP w Pruszkowie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Matka z córką ukradły telewizor

Data publikacji 02.10.2018

Policjanci z Pruszkowa zatrzymali dwie kobiety podejrzane o kradzież telewizora i radioodtwarzacza. Kobiety usłyszały już zarzut za popełnione przestępstwo. Za kradzież mienia grozi kara do 5 lat więzienia.

Do pruszkowskiej komendy zgłosił się mężczyzna, który powiadomił o kradzieży telewizora,  radioodtwarzacza oraz biżuterii z mieszkania, które zniknęły w piątek z jego mieszkania. Znajomy pokrzywdzonego rozpoznał w niedzielę, u swojej koleżanki skradziony telewizor i poinformował o tym okradzionego mężczyznę. Okazało się, że przedmioty ukradły prawdopodobnie matka z córką.  

Policjanci z Pruszkowa bardzo szybko dotarli do kobiet, które mogły mieć związek z kradzieżą. Kiedy zapukali do drzwi jednej z nich i wezwali do dobrowolnego wydania rzeczy mogących pochodzić z przestępstwa, 31-latka oddała policjantom telewizor i radioodtwarzacz. Dalsze czynności potwierdziły, że drugą „uczestniczką” kradzieży była jej 55-letnia matka. Kobiety zabrały telewizor z otwartego mieszkania pokrzywdzonego, bo stwierdziły, że może im się przydać. Obie panie zostały zatrzymane.

Wczoraj dochodzeniowcy z komendy pruszkowskiej przedstawili kobietom zarzut kradzieży. Kobiety przyznały się tylko do kradzieży telewizora i radioodtwarzacza.

Za przestępstwo kradzieży kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

 

kk