Uszkodzili 7 samochodów - Aktualności - KPP w Pruszkowie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Uszkodzili 7 samochodów

Data publikacji 09.10.2018

Pruszkowscy policjanci zatrzymali pięciu mężczyzn, którzy zniszczyli siedem samochodów zaparkowanych w rejonie ulicy Ołówkowej. Wszyscy byli nietrzeźwi. Teraz odpowiedzą za popełnione przestępstwa. Za uszkodzenie mienia grozi kara do 5 lat więzienia.

Pruszkowscy patrolowcy, w niedzielę w nocy zostali wezwani na ulicę Ołówkową. Z przekazanych przez świadka zdarzenia informacji wynikało, że grupa osób dewastuje zaparkowane tam pojazdy. Kiedy mundurowi przyjechali na miejsce zauważyli grupę mężczyzn w wieku 16, 18, 19, 21 i 24 lata. Jak się okazało cała piątka to mieszkańcy gminy Brwinów. Mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni na komendę. Badanie alkomatem wykazało, że mieli od 0,5 do 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Policjanci dokładnie sprawdzili wszystkie zaparkowane w pobliżu samochody i okazało się, że część z nich ma urwane lusterka i jeden z pojazdów miał też uszkodzoną karoserię. Funkcjonariusze ustalili właścicieli pojazdów i poinformowali ich o tym, co się stało.

Do pruszkowskiej komendy zgłosiło się większość użytkowników uszkodzonych samochodów zaparkowanych przy ulicy Ołówkowej. Siedem samochodów miało pourywane lusterka.

Czynem karalnym 16-latka zajmie się sąd rodzinny w Pruszkowie. Reszta zatrzymanych usłyszała zarzut uszkodzenia mienia. Tylko jeden z czwórki dorosłych przyznał się do przestępstwa.

Kodeks karny za uszkodzenie mienia przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.