Odpowiedzą za posiadanie narkotyków - Aktualności - KPP w Pruszkowie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za posiadanie narkotyków

Data publikacji 29.10.2018

W piątkowy wieczór na terenie Pruszkowa policjanci zatrzymali dwie osoby, które posiadały przy sobie środki odurzające. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty, do których się przyznali. Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie środków odurzających przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.

W piątkowy wieczór na ul. Ołówkowej patrolowcy zauważyli trzech mężczyzn, którzy na widok policyjnego patrolu zaczęli się nerwowo zachowywać. Policjanci wylegitymowali mężczyzn, a podczas kontroli osobistej u 31-latka w kieszeni kurtki ujawnili foliowe „zawiniątko” z suszem roślinnym. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komendy. Wstępne badanie testerem wykazało, że zabezpieczony susz to marihuana. 31`-letni obywatel Ukrainy usłyszał zarzut posiadania ,środków odurzających, do którego się przyznał.

Kilka minut po tym zdarzeniu na ul. Daszyńskiego policjanci w wydziału wywiadowczo-patrolowego KSP podjęli kontrolę pojazdu m-ki peugeot. W pojeździe oprócz kierowcy znajdowało się trzech pasażerów.  W trakcie kontroli okazało się, że kierowca nie posiada uprawnie do kierowania pojazdami, za co został ukarany mandatem. Kontrola pasażerów ujawniła w kieszeni spodni u 24-latka torebkę foliową z białym proszkiem, który po badaniu okazał się być amfetaminą. Mężczyzna usłyszał zarzut, do którego się przyznał i dobrowolnie poddał karze.

Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie środków odurzających przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.

 

kk