Kierował mimo cofniętych uprawnień - Aktualności - KPP w Pruszkowie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kierował mimo cofniętych uprawnień

Data publikacji 31.10.2018

Dzielnicowi z Pruszkowa zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę peugeota, który podczas jazdy nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych wyszło na jaw, że mężczyzna popełnił przestępstwo. Jak się okazało, decyzją samorządu terytorialnego z 2016 roku 44-latkowi zostały cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Za popełnienie przestępstwa z art. 180a kodeksu karnego grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj po południu dzielnicowi z Pruszkowa na ul. Wojska Polskiego zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę peugeota, który nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. W trakcie podjętej interwencji mundurowi ustalili, że mężczyzna nie ma uprawnień do kierowania pojazdami. Zostały mu one cofnięte w drodze decyzji administracyjnej. Funkcjonariusze uzyskali informację, że 44-latek ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami od 2016 roku.

Teraz mieszkaniec Pruszkowa odpowie za przestępstwo z art. 180a kodeksu karnego. Zgodnie z jego dyspozycją każdy „Kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu, prowadzi pojazd mechaniczny, nie stosując się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2”.

 

kk