Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

"Akademia Bezpieczeństwa Fundacji Pzu " w Szkole Podstawowej nr 4 w Piastowie

W środę, dzielnicowy z Piastowa i policjanci pruszkowskiej komendy, uczestniczyli w zajęciach z uczniami Szkoły Podstawowej nr 4 w Piastowie, w ramach przedsięwzięcia profilaktycznego ,,Akademia bezpieczeństwa Fundacji PZU”. Podczas niecodziennych lekcji uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę z zakresu szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

Celem realizowanych zajęć jest przekazanie i utrwalenie uczniom wiedzy z zakresu bezpieczeństwa, zarówno na drodze jaki i w sieci. Podczas wczorajszych zajęć „wykładowcami” byli między innymi dzielnicowy z Piastowa, policjant z Wydziału Ruchu Drogowego oraz policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną z pruszkowskiej komendy. Wszystkie treści przekazane były uczestnikom w ciekawej formie warsztatowej, wzbogaconej inscenizacjami teatralnymi i zabawami.

„Akademia bezpieczeństwa” podzielona była na pięć stref.  W strefie bezpiecznego ruchu i rozrywki w miasteczku ruchu drogowego  oraz na torze przeszkód rowerowych, uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności w zakresie poruszania się na rowerach i segwayach, pod czujnym okiem policjanta  pruszkowskiej „drogówki”.

W strefie pierwszej pomocy pod okiem ratowników medycznych uczniowie poznali podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy oraz ćwiczyły na fantomach resuscytację krążeniowo-oddechową.

Natomiast w strefie bezpiecznego dorastania policjanci rozmawiali z uczniami na tematy związane z bezpieczeństwem. W strefie tej pojawił się także element kina pt. „Cyberprzemoc”. Dzieci zapoznały się  z krótkimi filmikami przedstawiającymi scenki opowiadające o wykorzystaniu mediów społecznościowych i Internetu, a  policjantka zajmująca się profilaktyką, rozmawiała z uczniami na temat  cyberprzemocy  oraz zagrożeń jakie niesie za sobą sieć.

 

kk   

  • Strefa bezpiecznego ruchu
  • Strefa bezpiecznego ruchu
  • Strefa bezpiecznego ruchu
  • Strefa bezpiecznego dorastania
  • Strefa bezpiecznego dorastania
  • Strefa pierwszej pomocy