Spotkania profilkatyczne w pruszkowskiej "dwójce" - Aktualności - KPP w Pruszkowie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Spotkania profilkatyczne w pruszkowskiej "dwójce"

Data publikacji 27.11.2018

Odpowiedzialność prawna nieletnich, uzależnienia, bezpieczeństwo w sieci, a także zasady zachowań w różnych sytuacjach zagrożeń, są tematami spotkań policjantów z uczniami klas IV-VIII W Szkole Podstawowej nr 2 w Pruszkowie. Funkcjonariusze przestrzegają młodzież przed łamaniem prawa i przedstawia przepisy obowiązujące osoby w tej grupie wiekowej.

Policjantka z pruszkowskiej komendy wspólnie z dzielnicowym, w ubiegłym tygodniu rozpoczęła cykl warsztatów profilaktycznych w klasach IV-VIII ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Pruszkowie. Zajęcia potrwają przez cały tydzień.

W trakcie zajęć, na temat zagrożeń w Internecie, uczestnicy mogą poznać różnice pomiędzy zwykłą przemocą, a cyberprzemocą. Zapoznają się z najczęstszymi formami, jakie przybiera cyberprzemoc. Uczniowie dowiadują się, jak powinien zachować się świadek cyberprzemocy oraz co zrobić, gdy sami staną się ofiarą przemocy przy użyciu nowych technologii.

Pozostałe tematy to odpowiedzialność prawna osób nieletnich oraz edukacja w zakresie zagrożeń związanych z zażywaniem środków psychoaktywnych, w tym dopalaczy.

Nie zapominajmy, od ukończenia 13 roku życia ponosimy już odpowiedzialność prawną za nasze czyny. Ale i przed 13 rokiem życia o naszych zachowaniach nie zgodnych z prawem, czyli o demoralizacji, policja informuje sąd. Funkcjonariuszka starała się przekazać młodzieży jak najwięcej ważnych wskazówek, wyjaśniając, jakich sytuacji należy w życiu codziennym unikać, aby nie stać się nieletnim sprawcą czynu karalnego.

 

kk