Zatrzymani za paserstwo i kradzież - Aktualności - KPP w Pruszkowie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za paserstwo i kradzież

Data publikacji 06.12.2018

Policjanci z Raszyna zatrzymali dwóch mężczyzn i odzyskali dwa skradzione telefony komórkowe. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty paserstwa, a jeden z nich dodatkowo kradzieży. Przyznali się do zarzutów i dobrowolnie poddali karze. Za te przestępstwa grozi kara do 5 lat więzienia.

Kryminalni z Raszyna pracowali nad sprawą kradzieży torebki, w tym telefonu komórkowego. Ich ustalenia doprowadziły do 25-letniego mieszkańca Żyrardowa. Kiedy policjanci zapukali do jego drzwi 25-latek nie był zdziwiony. Dobrowolnie wydał poszukiwany telefon, a następnie został przewieziony do komisariatu, gdzie wykonano z nim czynności procesowe.

Dalsze ustalenia kryminalnych pozwoliły na dotarcie do 30-latka, który jak się okazało ukradł torebkę z telefonem, a następnie sprzedał go koledze. Podczas przeszukania mieszkania mężczyzna sam oddał telefon, który był kradziony.

25-latek usłyszał zarzut paserstwa, natomiast jego 30-letni kolega kradzieży i paserstwa. Obaj przyznali się do zarzucanych im czynów i dobrowolnie poddali się karze. Odzyskane telefony trafią do właścicieli.

Za przestępstwo kradzieży i paserstwa kodeks karny przewiduje kare do 5 lat pozbawienia wolności.

 

kk