Zatrzymani z mefedronem - Aktualności - KPP w Pruszkowie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani z mefedronem

Data publikacji 08.12.2018

Pruszkowscy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy posiadali przy sobie środki psychotropowe. Policjanci zabezpieczyli białą substancję, która po zbadaniu okazała się mefedronem. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty. Teraz grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni zajmujący się przestępczością narkotykową dostali informację, że na terenie Pruszkowa mają przebywać mężczyźni posiadający narkotyki. Funkcjonariusze niezwłocznie przystąpili do działania. Wykonane czynności operacyjne doprowadziły do zatrzymania dwóch mężczyzn w wieku 18 i 22 lata.

Podczas legitymowania 18-latek wyrzucił z kieszeni zawiniątko z krystaliczną substancją, a 22-latek ukrył narkotyki w opakowaniu po chusteczkach. Policjanci zabezpieczyli ujawnione substancje, a mężczyzn zatrzymali i przewieźli do komendy. Po zbadaniu zabezpieczonych substancji okazało się, że to mefedron.

Mężczyźni usłyszeli już zarzut za posiadanie środków psychotropowych, do którego się przyznali i dobrowolnie poddali karze. Za to przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 

kk