Podsumowanie działań Bezpieczny Weekend – Boże Narodzenie - Aktualności - KPP w Pruszkowie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie działań Bezpieczny Weekend – Boże Narodzenie

Data publikacji 27.12.2018

Święta Bożego Narodzenia za nami. Dla policjantów ruchu drogowego był to czas wzmożonej pracy. Od piątku do środy, na drogach naszego powiatu doszło do 36 kolizji. Policjanci odnotowali 3 wypadki, w których rannych zostało 5 osób, nie było ofiar śmiertelnych.

Okres świąt to dla policjantów ruchu drogowego czas intensywnej pracy. Funkcjonariusze, od minionego piątku do środy, dbali o bezpieczeństwo na drogach powiatu pruszkowskiego, zapewniali między innymi płynność ruchu wyjazdowego i wjazdowego oraz kontrolowali prędkość i trzeźwość kierujących.

W ciągu świątecznych dni na drogach powiatu doszło do 36 kolizji. Policjanci odnotowali 3 wypadki, w których rannych zostało 5 osób, nie było ofiar śmiertelnych. Funkcjonariusze zatrzymali 4 nietrzeźwych kierujących.

Mimo, że święta za nami policjanci nadal apelują o ostrożną jazdę i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego. Pieszym przypominają o obowiązku noszenia odblasków. Dotyczy to nie tylko osób poruszających się po zmroku poza obszarem zabudowanym. Do noszenia odblasków zachęcają również przemieszczających się ulicami miasta. Elementami odblaskowymi mogą być przedmioty doczepiane do ubrania, opaski, kamizelki oraz smycze. Ważne jest ich umieszczenie: odblaski nośmy na wysokości kolan, dłoni, w okolicy środka klatki piersiowej i pleców – wówczas będziemy mieli pewność, że są dobrze widoczne dla innych uczestników ruchu drogowego.

Warto przypomnieć, że po zmroku pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 40 metrów. Natomiast osoba piesza, mająca na sobie elementy odblaskowe, staje się widoczna nawet z odległości 150 metrów. Te dodatkowe metry pozwalają kierowcy wyhamować i bezpiecznie ominąć pieszego.

 

kk