Śmiertelny wypadek z udziałem pieszego - Aktualności - KPP w Pruszkowie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Śmiertelny wypadek z udziałem pieszego

Data publikacji 28.12.2018

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do obowiązujących przepisów. Wystarczy chwila nieuwagi i może dojść do poważnych i tragicznych w skutkach zdarzeń, w których poszkodowani tracą nie tylko zdrowie, ale i życie. Policja ustala okoliczności wypadku drogowego mającego miejsce wczoraj na drodze wojewódzkiej nr 719, w którym pieszo poruszający się mężczyzna poniósł śmierć na miejscu.

Do wypadku doszło wczoraj przed godziną 18:00. 71-letni mężczyzna przechodził z lewej strony jezdni na prawą. W tym samym czasie, w kierunku Grodziska Mazowieckiego jechał kierowca volkswagena. Doszło do potrącenia pieszego. W wyniku poniesionych obrażeń mężczyzna zmarł na miejscu zdarzenia. Kierujący volkswagenem, w chwili wypadku, był trzeźwy.

Na miejscu zdarzenia funkcjonariusze przez wiele godzin wykonali czynności procesowe pod nadzorem Prokuratora Prokuratury Rejonowej w Pruszkowie, mające na celu ustalenie dokładnych okoliczności tego zdarzenia.

Szczegóły tego wypadku ustalają pruszkowscy policjanci, którzy apelują o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach. Teraz kiedy zmierzch zapada wcześnie, a warunki pogodowe są coraz gorsze, piesi i rowerzyści bez elementów odblaskowych są słabo widoczni na nieoświetlonych drogach.

 

kk