Dwa areszty za rozbój - Aktualności - KPP w Pruszkowie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dwa areszty za rozbój

Dzielnicowi z Pruszkowa zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o dokonanie rozboju. 37 i 33-latek przy użyciu przemocy i przedmiotu przypominającego broń zabrali pokrzywdzonemu telefon komórkowy. Sąd tymczasowo aresztował obu mężczyzn na okres 3 miesięcy. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od 3 lat.

Do zdarzenia w niedzielę około godziny 14.00 w Parku Sokoła. Pokrzywdzony 30-latek został uderzony kilka razy w twarz, przez dwóch mężczyzn, którzy zagrozili mu także przedmiotem przypominającym broń. Po doprowadzeniu pokrzywdzonego do stanu bezbronności dokonali kradzieży telefonu komórkowego i oddalili się z miejsca zdarzenia.

Niezwłocznie po otrzymaniu tej informacji dyżurny pruszkowskiej komendy skierował w rejon zdarzenia mundurowych. Na ulicy Drzymały dzielnicowi zauważyli opisanych mężczyzn, którzy na widok radiowozu oddalili się w kierunku Wojska Polskiego i tam zostali zatrzymani. Policjanci przy mężczyznach, ujawnili i zabezpieczyli skradziony telefon komórkowy oraz przedmiot przypominający broń

Zatrzymanych przewieziono na komendę i poddano badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. Obaj mężczyźni mieli ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Po wytrzeźwieniu w policyjnym areszcie usłyszeli w prokuraturze zarzut rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Sąd Rejonowy w Pruszkowie na wniosek policji i prokuratury zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.

 

kk

  • Policjant z zatrzymanym 37-latkiem
  • Policjant z zatrzymanym 33-latkiem
  • Zabezpieczony przedmiot