Zajęcia o bezpieczeństwie w Szkole Podstawowej nr 6 w Pruszkowie - Aktualności - KPP w Pruszkowie

Aktualności

Zajęcia o bezpieczeństwie w Szkole Podstawowej nr 6 w Pruszkowie

Ostatniego dnia przed feriami pruszkowscy policjanci przeprowadzili zajęcia związane z bezpieczeństwem w czasie zimowego wypoczynku. Uczestnikami spotkania byli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Pruszkowie. Mł.asp. Marta Słomińska, zajmująca się profilaktyką społeczną, przypomniała zasady właściwych zachowań podczas zabaw w różnych miejscach i reagowania na zagrożenia.

Bezpieczeństwo, dzieci i młodzieży, w czasie ferii zimowych jest dla policjantów ważnym elementem profilaktyki. Funkcjonariuszka pruszkowskiej komendy przeprowadza zajęcia z tej dziedziny w placówkach oświatowych.

Wczoraj, podczas apelu o bezpieczeństwie w Szkole Podstawowej nr 6 w Pruszkowie. policjantka opowiedziała uczniom co robić, aby w czasie wolnym od zajęć nie narazić się na zagrożenia. Przypomniała im bezpieczeństwa na stoku, na sankach i na lodowisku. Zwróciła uwagę na miejsca zimowych zabaw i właściwe reagowanie na osoby obce. Policjantka sprawdziła także, czy wszyscy znają numery alarmowe i potrafią wezwać pomoc w razie potrzeby. W zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym przypomniała jak prawidłowo podróżować samochodem i zachęcała do używania elementów odblaskowych podczas każdej pieszej podróży. Nie zabrakło także informacji o bezpieczeństwie w sieci i o zagrożeniach jakie w niej występują.

Uczestnicy spotkania mieli też okazję poznać zadania policjantów, szczególnie w czasie takich dni, jak ferie zimowe. Funkcjonariuszka zapewniła, że w każdej sytuacji zagrożenia, właśnie u policjantów mogą znaleźć pomoc.

 

kk

  • Zajęcia o bezpieczeństwie w Szkole Podstawowej nr 6 w Pruszkowie
  • Zajęcia o bezpieczeństwie w Szkole Podstawowej nr 6 w Pruszkowie
  • Zajęcia o bezpieczeństwie w Szkole Podstawowej nr 6 w Pruszkowie