Bezpieczniej z borsukiem - Aktualności - KPP w Pruszkowie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczniej z borsukiem

Policyjny borsuk, jeszcze przed feriami, gościł w kilku szkołach i przedszkolach na terenie powiatu pruszkowskiego. Celem tych spotkań było utrwalenie najmłodszym podstawowych zasad bezpieczeństwa, szczególnie podczas ferii zimowych. Maskotka stołecznej policji zrobiła ogromne wrażenie na wszystkich dzieciach.

Sierżant borsuk, w ubiegłym tygodniu, zawitał do szkół i przedszkoli na terenie powiatu pruszkowskiego. Odwiedził  Szkołę Podstawową w Kostowcu, Szkołę Podstawową nr 5 w Piastowie oraz Przedszkole „Bajkowy Lasek” w Starej Wsi, Pomarańczowe Przedszkole w Pruszkowie, Przedszkole Miejskie nr 11 w Pruszkowie i Przedszkole w Michałowicach.

Podczas zorganizowanych spotkań sierżant borsuk uczyli najmłodszych między innymi jak prawidłowo przejść przez ulicę, jak bezpiecznie podróżować samochodem, a także jak zachować się wobec osób obcych. Najwięcej uwagi jednak poświęcił bezpieczeństwu podczas ferii, opowiedział dzieciom jak bezpiecznie korzystać z sanek, jak zachowywać się na lodowiskach i w górach.  Mundurowi przypomnieli również jak należy  postępować w sytuacjach zagrażających  życiu bądź zdrowiu oraz sprawdzili znajomość numerów alarmowych.

Jednak największą atrakcją był pokaz policyjnego wyposażenia do służby. Maluchy mogły przymierzyć umundurowanie policyjne, co było powodem uśmiechu na twarzy każdego dziecka. Wszyscy uczestnicy spotkań z Borsukiem otrzymali odblaski.

 

kk

  • Bezpieczniej z borsukiem
  • Bezpieczniej z borsukiem
  • Bezpieczniej z borsukiem
  • Bezpieczniej z borsukiem
  • Bezpieczniej z borsukiem
  • Bezpieczniej z borsukiem