Narkotyki ukryte w żyrandolu - Aktualności - KPP w Pruszkowie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Narkotyki ukryte w żyrandolu

Data publikacji 06.02.2019

Skrupulatne czynności oraz dobre rozpoznanie pruszkowskich kryminalnych doprowadziło do znalezienia, ukrytych w żyrandolu, prawie 30 gramów MDMA , 30 gramów kokainy oraz kilka porcji marihuany. Policjanci zabezpieczyli również ponad 23 tysiące złotych na poczet przyszłych kar. Zatrzymali trzy osoby w tej sprawie.

Funkcjonariusze z pruszkowskiej komendy, z wydziału kryminalnego, posiadali informację, że na terenie Pruszkowa, poszukiwany listem gończym mężczyzna może posiadać narkotyki. Zorganizowali działania i kilka dni temu skontrolowali mieszkanie na ul. Helenowskiej.

W trakcie przeszukania mieszkania, w których przebywało dwóch mężczyzn w wieku 38 i 39 lat policjanci znaleźli, ukryte w żyrandolu, narkotyki. Mężczyźni zostali zatrzymani. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach, okazało się, że 39-latek poszukiwany jest listem gończym przez Sąd Okręgowy w Warszawie, do odbycia kary 3 lat i 3 miesięcy pozbawienia wolności.

Dalsze działania kryminalnych doprowadziły do zatrzymania 31-letniej kobiety, w której mieszkaniu policjanci zatrzymali mężczyzn i ujawnili narkotyki. Kryminalni przeszukali jeszcze dwa mieszkania należące do kobiety. Cała trójka trafiła do policyjnego aresztu.

Wstępne badania wykazały, że zabezpieczone substancje to prawie 30 gramów substancji psychotropowej MDMA, 30 gramów kokainy oraz kilka porcji marihuany. Kryminalni zabezpieczyli również ponad 23 tysiące złotych na poczet przyszłych kar i grzywien.

Dalsze czynności z zatrzymanym wykonywali policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego pruszkowskiej komendy. 39-letni poszukiwany usłyszał zarzut posiadania środków odurzających w warunkach recydywy i po czynnościach, zgodnie z dyspozycją sadu, trafił do zakładu penitencjarnego. 31-latce postawiono zarzut posiadania środków odurzających, a zatrzymany 38-latek usłyszał zarzut ukrywania poszukiwanego, za który kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

 

kk