Dozór za rozbój i kradzieże z włamaniem - Aktualności - KPP w Pruszkowie

Aktualności

Dozór za rozbój i kradzieże z włamaniem

Data publikacji 13.05.2019

Dzielnicowy z Michałowic zatrzymał 33-latka chwilę po tym, jak ten próbował włamać się do garażu w Pęcicach. Mężczyzna na swoim koncie miał rozbój i kilka innych przestępstw popełnionych na terenie powiatu grójeckiego. Usłyszał 8 zarzutów. Decyzją sądu zastosowano wobec niego dozór policyjny.

W miniony wtorek, przed godziną 13.00, dyżurny w Michałowicach otrzymał zgłoszenie, że w Pęcicach  doszło do usiłowania kradzieży z włamaniem, a z miejsca oddalają się sprawcy. Dzielnicowy z Michałowic udał się na miejsce i w trakcie dojazdu zauważył dwóch uciekających mężczyzn. Policjant ruszył za nimi w pościg. Jednego z mężczyzn zatrzymał w krzakach. Po zatrzymaniu 33-latek został przewieziony do komisariatu.  

Dalej sprawą zajęli się michałowiccy dochodzeniowcy. Ustalili, że mężczyzna oprócz usiłowania włamania w Pęcicach, ma na swoim koncie inne przestępstwa popełnione na terenie powiatu grójeckiego.

W maju tego roku wspólnie z innymi osobami dokonał  rozboju, w wyniku którego skradziony został samochód m-ki ford, dokumenty, karty bankomatowe i inne rzeczy o wartości ponad 10.000 zł. Przy pomocy skradzionych kart 33-latek dokonał kilku nieautoryzowanych transakcji.

Mężczyzna usłyszał łącznie 8 zarzutów za rozbój, kradzieże z włamaniem i usiłowania kradzieży z włamaniem, wszystkie w warunkach recydywy.

Decyzją sądu podejrzany został objęty dozorem policji.

Za przestępstwo rozboju kodeks karny przewiduje karę do 12 lat pozbawienia wolności.

 

kk