Kolejni nietrzeźwi kierujący zatrzymani - Aktualności - KPP w Pruszkowie

Aktualności

Kolejni nietrzeźwi kierujący zatrzymani

Data publikacji 18.07.2019

Kolejni nietrzeźwi kierowcy zostali zatrzymani przez policjantów pełniących służbę na terenie powiatu pruszkowskiego. 27-letni obywatel Ukrainy, który kierował skodą, miał w organizmie miał prawie promil alkoholu. 48-letni kierowca forda miał 2,2 promila alkoholu w organizmie. Zatrzymani poniosą odpowiedzialność karną za swoje nieodpowiedzialne zachowanie.

W wtorek w nocy, policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli skodę, na ulicy Warsztatowej w Pruszkowie. Kierujący 27-letni obywatel Ukrainy twierdził, że prawo jazdy zostawił w domu, potem, że ma je w samochodzie służbowym, aż stanęło na tym, że prawa jazdy nie posiada. Podczas rozmowy policjanci wyczuli od kontrolowanego alkohol. Badanie wykazało prawie promil. Mężczyzna spędził noc w policyjnym pomieszczeni dla zatrzymanych.

Na „podwójnym gazie” kierował fordem 48-letni mieszkaniec Pruszkowa, który został ujęty przez świadka zdarzenia i przekazany policjantom. Patrolowcy podczas interwencji nie mogli porozumieć się z mężczyzną ponieważ miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.  Ten nieodpowiedzialny kierujący również spędził noc w policyjnym areszcie.

Mężczyźni po wytrzeźwieniu usłyszeli zarzut kierowania pojazdem stanie nietrzeźwości, za który kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

 

kk