Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Kręci mnie bezpieczeństwo … nad wodą” w Młodzieżowym Domu Kultury w Pruszkowie

W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą” pruszkowscy policjanci odwiedzają dzieci, które spędzają wakacyjny czas w miejscach zorganizowanych form wypoczynku. Kolejne z cyklu edukacyjnych spotkań odbyło się wczoraj w pruszkowskim Młodzieżowym Domu Kultury. Uczestnicy półkolonii mieli okazję przypomnieć sobie, jak bezpiecznie i prawidłowo należy zachowywać się w różnych sytuacjach.

W piątkowe popołudnie mł.asp. Marta Słomińska razem z dzielnicowym asp.szt. Krzysztofem Waszczukiem spotkali się z uczestnikami półkolonii w Młodzieżowym Domu Kultury w Pruszkowie.

Głównym tematem spotkania było bezpieczeństwo najmłodszych podczas trwających wakacji. Policjanci przypomnieli dzieciom, jak uniknąć niebezpiecznych sytuacji, w tym  jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą. Dzieci  zapoznały się z oznaczeniami wstępującymi na kąpieliskach, z rodzajami flag wywieszanych przez ratowników. Funkcjonariusze tłumaczyli również, co zrobić, gdy ktoś zgubi się na przykład na plaży.

Ważnym tematem spotkania było także zwrócenie uwagi na zasady prawidłowego poruszania się po drodze i bezpiecznej jazdy na rowerze. Policjanci uczyli dzieci, jak zapamiętać numer alarmowy 112 i szybko powiadomić służby ratownicze.

Na koniec spotkania dzieci otrzymały ulotki informujące o zasadach zachowania się nad wodą w ramach akcji „Kreci mnie bezpieczeństwo … nad wodą”.

ms

  • Wakacyjne spotkanie policjantów z dziećmi w MDK w Pruszkowie