„Bezpieczny sierpniowy weekend” z pruszkowską drogówką - Aktualności - KPP w Pruszkowie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Bezpieczny sierpniowy weekend” z pruszkowską drogówką

Data publikacji 14.08.2019

Od dnia dzisiejszego do późnych godzin wieczornych 18 sierpnia na terenie powiatu pruszkowskiego funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego będą prowadzić działania „Bezpieczny sierpniowy weekend”. Dziś rozpoczynają się także ogólnopolskie działania „Prędkość”.

W okresie długiego sierpniowego weekendu na terenie powiatu pruszkowskiego podróżujący na drogach mogą spodziewać się dodatkowych patroli policyjnych, wzmożonych kontroli prędkości oraz stanu trzeźwości. Policjanci będą kontrolować główne ciągi komunikacyjne, wzmożone kontrole będą przeprowadzane także na trasach szybkiego ruchu.

Szczególnie dzisiejszego dnia, w związku z ogólnopolską akcją „Prędkość”, policjanci będą baczniej przyglądać się i mierzyć prędkość, szczególnie tam, gdzie obowiązują jej ograniczenia.

Pruszkowscy policjanci zwracać będą szczególną uwagą na wszelkie niebezpieczne zachowania, których skutkiem może być spowodowanie zdarzenia drogowego tj. jazdę z nadmierną prędkością, wyprzedzanie w miejscach niedozwolonych. Policjanci będą również zwracać uwagę na stan techniczny pojazdów, sposób przewożenia pasażerów, prawidłowe przewożenie dzieci w fotelikach oraz czy podróżujący mają zapięte pasy.

Po raz kolejny pruszkowscy policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o:

- rozwagę podczas jazdy i  przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, w szczególności stosowanie się do ograniczeń prędkości, respektowanie praw pieszych, a także niewsiadanie za kierownicę po spożyciu alkoholu lub środków działających podobnie;

- odpowiedzialność nie tylko za siebie, ale także za życie i zdrowie innych uczestników ruchu drogowego;

- wysoką kulturę jazdy i wzajemny szacunek.

 

ms