Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Trzech nietrzeźwych zatrzymanych jednego dnia

Data publikacji 10.10.2019

Mimo wielu kampanii oraz apeli dotyczących trzeźwości za kierownicą, kierujący nadal wsiadają za kółko na „podwójnym gazie”. Tylko wczoraj na terenie powiatu pruszkowskiego zatrzymano trzech nietrzeźwych kierujących. Teraz za swoje nieodpowiedzialnie zachowanie odpowiedzą przed sądem.

Wczoraj po 16.00 na ul. Sienkiewicza w Pruszkowie policjanci zostali wezwani do kolizji. Na miejscu ustalili, że kierujący bmw wyjechał z ulicy podporządkowanej i na Sienkiewicza uderzył w jeepa. Podczas rozmowy ze sprawcą kolizji, policjanci wyczuli alkohol. Badanie wykazało 2,2 promila. Teraz 29-latek odpowie za przestępstwo kierowania w stanie nietrzeźwości oraz za spowodowanie kolizji.

Na krajowej „7” mundurowi zatrzymali 43-latka, który w Warszawie spowodował kolizję i odjechał z miejsca zdarzenia. Czujny poszkodowany, jechał za nim aż do Raszyna, gdzie dokonał ujęcia mężczyzny. Policjanci sprawdzili trzeźwość kierującego oplem i okazało się, że mężczyzna ma 1,8 promila. Po czynnościach 43-latek został osadzony w policyjnym areszcie, a po wytrzeźwieniu usłyszy zarzut.

Na „podwójnym gazie” kierował 39-latek.  Policjanci patrolując teren gminy Nadarzyn, zauważyli, że kierujący nie ma zapiętych pasów. Zatrzymali pojazd do kontroli. Kiedy rozmawiali z kierującym, oprócz jego nerwowego zachowania, wyczuli alkohol. Przeprowadzano badanie wykazało, że mężczyzna ma 1,2 promila alkoholu w organizmie.

Wszyscy zatrzymani usłyszą zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, za który kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę na drogach oraz stosowanie się do hasła "JADĘ, NIE PIJĘ!". Pośpiech, roztargnienie oraz nieodpowiedzialność mogą doprowadzić do utraty zdrowia, a nawet życia.

Apelujemy również do osób, które zauważą pijanego kierowcę, aby jak najszybciej powiadamiały policję. W ten sposób mogą uratować czyjeś zdrowie lub życie. Bierna postawa osób bliskich i współpasażerów, którzy nie reagując w sytuacji, gdy nietrzeźwy wsiada za kierownicę, wyraża przyzwolenie na taką jazdę. Tym samym osoby te stają się współodpowiedzialni na zagrożenie, jakie dla bezpieczeństwa na drodze stanowi pijany kierowca.

podkom. Karolina Kańka

Powrót na górę strony