Podsumowanie akcji "Znicz 2019" na terenie powiatu pruszkowskiego - Aktualności - KPP w Pruszkowie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie akcji "Znicz 2019" na terenie powiatu pruszkowskiego

Data publikacji 04.11.2019

Akcja „Znicz 2019” trwała od dnia 31 października do 3 listopada i była jak co roku, okresem wytężonej pracy policjantów i służb współpracujących, czyli strażników miejskich i gminnych. Podczas tych dni na terenie powiatu pruszkowskiego doszło do 24 kolizji i 1 wypadku drogowego, w którym ranna została 1 osoba. Policjanci zatrzymali 7 nietrzeźwych kierujących.

Od czwartku 31 października funkcjonariusze z powiatu pruszkowskiego, w ramach akcji „Znicz 2019” obecni byli okolicach cmentarzy, na drogach wyjazdowych i wjazdowych naszego powiatu. W trakcie kontroli zwracali uwagę na stan trzeźwości kierujących oraz prędkość z jaką się poruszają. Sprawdzany był także stan techniczny pojazdów oraz sposób przewożenia dzieci. W dniu 1 listopada policjanci Wydziału Ruchu Drogowego ręcznie kierowali ruchem przy najbardziej zatłoczonym rejonie w okolicy Cmentarza Żbikowskiego.

W tym okresie doszło do 24 kolizji oraz  1 wypadku, w którym ranna została 1 osoba. Ponadto policjanci zatrzymali 7 nietrzeźwych kierujących.

Podczas całych działań nie odnotowaliśmy w rejonie cmentarzy oraz na samych cmentarzach zdarzeń o charakterze kryminalnym, ani chuligańskim.

 

kk