Okradła pracodawczynię - Aktualności - KPP w Pruszkowie

Aktualności

Okradła pracodawczynię

Data publikacji 15.01.2020

Policjanci z Pruszkowa zatrzymali kobietę podejrzaną o kradzież pieniędzy w wysokości ponad 4000 złotych. 27-latka zabrała pieniądze ze sklepu, w którym pracowała kilka dni. Po zebraniu materiału dowodowego, policjanci przedstawili zatrzymanej zarzuty. Przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Pruszkowa zatrzymali 27-latkę, która dokonała kradzieży pieniędzy z kasy. Jak ustalili mundurowi, kobieta pracowała na okres próbny, w jednym ze sklepów w Pruszkowie. W poniedziałek zatelefonowała do pracodawczyni i powiedziała, że nie przyjdzie do pracy. Pokrzywdzona sprawdziła monitoring, który jasno wyjaśnił powody nieobecności pracownicy. Jeszcze przed otwarciem, 27-latka weszła do sklepu i wyjęła z kasy pieniądze, po czym zamknęła sklep i udała się do domu.

Kobieta została zatrzymana. Dalsze czynności wykazały, że podobnej kradzieży dokonała kilka dni wcześniej. Łącznie z kasy sklepu zginęło ponad 4000 złotych.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił  pruszkowskim dochodzeniowcom na przestawienie 27-latce dwóch zarzutów kradzieży. Podejrzana przyznała się do popełnionych przestępstw.

Za kradzież kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

podkom. Karolina Kańka/ea