Dozór za włamania i uszkodzenia mienia - Aktualności - KPP w Pruszkowie

Aktualności

Dozór za włamania i uszkodzenia mienia

Data publikacji 13.05.2020

Za przestępstwa włamania i uszkodzenia mienia odpowie 33-latek zatrzymany przez pruszkowskich policjantów. Do zdarzeń doszło w kwietniu i na początku maja w Pruszkowie. Podejrzany usłyszał już zarzuty, a sąd zastosował wobec niego dozór policyjny.

Na początku kwietnia pruszkowska komenda otrzymała zgłoszenie uszkodzenia mienia. Nieznany sprawca dwukrotnie wybił szyby w punkcie kurierskim, gdzie starty wyniosły około 3000 zł. Do tego punktu usługowego na początku maja sprawca włamał się i ukradł pieniądze.

Sprawą zajęli się kryminalni i kilka dni temu zatrzymali podejrzewanego o dokonanie tych przestępstw 33-latka.

W trakcie czynności okazało się, że mężczyzna pod koniec kwietnia, próbował też włamać się do mieszkania na ul. Daszyńskiego, ale dzięki czujności sąsiadów nie zrealizował swoich zamiarów.

Po zatrzymaniu i zgromadzeniu materiału dowodowego 33-latek usłyszał cztery zarzuty przeciwko mieniu. Jest on podejrzany o włamanie, usiłowanie włamania oraz uszkodzenia mienia. Mężczyzna przyznał się przed sądem do popełnionych czynów. Wobec niego został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji.

Za przestępstwo kradzieży z włamaniem kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności, za uszkodzenie mienia do 5 lat.

 

podkom. Karolina Kańka