Zatrzymani nietrzeźwi kierujący - Aktualności - KPP w Pruszkowie

Aktualności

Zatrzymani nietrzeźwi kierujący

Data publikacji 15.05.2020

Dwóch nietrzeźwych kierujących zatrzymali policjanci na terenie Pruszkowa. Mężczyźni mieli promil alkoholu w organizmie i teraz odpowiedzą za swoje lekkomyślne zachowanie przed sądem. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

W środę, w godzinach rannych policjanci z wydziału ruchu drogowego, na ul. Promyka zatrzymali do kontroli peugeota, którego kierujący zlekceważył czerwone światło. Podczas kontroli stanu trzeźwości urządzeniem alcoblow zapaliła się czerwona lampka, co oznaczało, że kierujący może być nietrzeźwy. Kiedy mundurowi poddali mężczyznę badaniu alkomatem w komendzie, okazało się, że ma on promil alkoholu w organizmie.  22-letni obywatel Ukrainy wkrótce usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Kolejny nietrzeźwy wpadł, tym razem, w ręce pruszkowskiej patrolówki w czwartkową noc. Mężczyzna poruszał się volkswagenem ul. Powstańców, nie utrzymując toru jazdy. Podczas legitymowania policjanci wyczuli od kierującego alkohol.  Sprawdzenie w policyjnej bazie   wykazało, że 29-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami i jest poszukiwany przez jedną z komend rejonowych w Warszawie.  Wyniki badania alkomatem wskazały promil alkoholu.

Obaj zatrzymani mężczyźni usłyszą zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, za który kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

 

podkom. Karolina Kańka