Trzech 16-latków zatrzymanych z narkotykami - Aktualności - KPP w Pruszkowie

Aktualności

Trzech 16-latków zatrzymanych z narkotykami

Data publikacji 18.05.2020

Policjanci w przeciągu kilku dni zatrzymali trzech 16-latków, którzy posiadali przy sobie marihuanę. Wszyscy usłyszeli już zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Teraz sąd rodzinny zadecyduje, jakie konsekwencje poniosą nieletni.

Policjanci z zespołu do spraw nieletnich i patologii pruszkowskiej komendy,  podczas legitymowania 16-latka zabezpieczyli, trzymane przez niego w ręku, srebrne „zawiniątko” z suszem, a w rękawie bluzy szklaną osmoloną fifkę.  Nieletni od razu przyznał, że jest to marihuana, co potwierdziło badanie testerem wykonane na komendzie. 16-latek został przesłuchany w charakterze nieletniego sprawcy czynu karalnego.

Kolejny 16-latek wpadł w ręce pruszkowskiej patrolówki. Powodem interwencji był u niego brak maseczki. Nieletni zamiast maseczki miał w saszetce woreczek z marihuaną.  Podczas kontroli osobistej nieletniego, mundurowi znaleźli woreczek strunowy z suszem roślinnym, wagę elektroniczna oraz szklaną fifkę z wtopioną zakrętką. Po przewiezieniu go do komendy usłyszał on zarzut posiadania marihuany. Za brak wymaganej przepisami maseczki odpowie przed sądem dla nieletnich.

Trzeci z nieletnich zatrzymany został przez policjantów podczas zgłoszonej interwencji dotyczącej spożywania alkoholu przez grupę osób. Na miejscu policjanci zastali grupę 6 osób w wieku 16 lat. Podczas legitymowania zachowanie młodzieży uległo zmianie i zaczęli stawać się nerwowi. Jak się okazało, jeden z 16-latków miał ukryte w bieliźnie pudełko, w którym znajdował się woreczek foliowy z suszem roślinnym, szklana fifka ze zwęglonymi resztkami suszu oraz okrągłe pudełko z suszem. Nieletni został zatrzymany, a  w komendzie trafi do zespołu do spraw nieletnich, gdzie został przesłuchany w charakterze nieletniego sprawcy czynu karalnego.

Zebrany, w trzech sprawach, materiał dowodowy został przesłany do sądu rodzinnego i nieletnich, gdzie zapadną dalsze decyzje.

podkom. Karolina Kańka/ea