Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy z dwoma zakazami zatrzymany przez pruszkowskich "patrolowców"

Data publikacji 21.07.2020

Pruszkowscy patrolowcy zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Mężczyzna miał ponad 2,5 promila i posiadał dwa czynne zakazy sądowe prowadzenia pojazdów. Za przestępstwo kierowania w stanie nietrzeźwości, kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z pruszkowskiej "patrolówki", dziś po północy, zauważyli opla, którego kierujący nie mógł utrzymać się w pasie ruchu. W związku z podejrzeniem, że kierowca może być pijany zatrzymali pojazd do kontroli na ul. Tysiąclecia w Piastowie.

W pojeździe, oprócz 23-letniego kierującego, był jego 14-letni brat.  W trakcie rozmowy, policjanci wyczuli do mężczyzny alkohol, dodatkowo nie potrafił wysiąść z samochodu o własnych siłach. Mundurowi sprawdzili 23-latka w policyjnym systemie i okazało się, że posiada on dwa czynne zakazy kierowania pojazdami, wydane przez pruszkowski sąd.

Badanie stanu trzeźwości  wykazało ponad 2,5 promila alkoholu  w wydychanym powietrzu.

Małoletni został przekazany pod opiekę matce, a 23-latek trafił do policyjnego aresztu.

Po wytrzeźwieniu, mężczyzna odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz złamanie zakazów sądowych.

Po raz kolejny, apelujemy do kierowców, aby nie wsiadali za kierownicę po spożyciu nawet najmniejszej ilości alkoholu. Jazda na podwójnym gazie zaburza zdolność do właściwego postrzegania rzeczywistości, co z kolei wpływa na podejmowane decyzje za kierownicą. Niestety, wiele osób wciąż igra z życiem i zdrowiem swoim oraz innych uczestników ruchu drogowego.

 

podkom. Karolina Kańka