Marihuanę schował w bieliźnie - Aktualności - KPP w Pruszkowie

Aktualności

Marihuanę schował w bieliźnie

Data publikacji 04.09.2020

22-latek został zatrzymany przez policjantów z „patrolówki” za posiadanie środków odurzających. Mężczyzna narkotyki ukrył w bieliźnie. Za to przestępstwo odpowie przed sądem.

W nocy, policjanci z patrolu,  na ul. Pruszkowskiej zatrzymali do kontroli opla, którego kierujący na widok radiowozu przyśpieszył. W pojeździe znajdowało się, oprócz kierowcy, dwóch młodych pasażerów. Podczas kontroli okazało się, że 20-letni kierujący nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, za co został ukarany mandatem karnym.

Podczas legitymowania jeden z pasażerów był bardzo poddenerwowany. Powodem był schowany w bieliźnie woreczek foliowy z suszem roślinnym, który policjanci ujawnili w toku przeszukania.

W związku z podejrzeniem, że może to być substancja zabroniona, mężczyznę zatrzymano, a susz zabezpieczono. Wstępne badanie testerem wykazało, że jest to marihuana. 22-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

Dziś usłyszy zarzut posiadania środków odurzających, za który ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.

 

kom. Karolina Kańka/sj