Uciekał kradzionym rowerem - Aktualności - KPP w Pruszkowie

Aktualności

Uciekał kradzionym rowerem

Data publikacji 11.09.2020

Dzielnicowy wraz z policjantami z zespołu do spraw nieletnich i patologii zatrzymali mężczyznę, który jechał kradzionym rowerem. Nie zatrzymał się do kontroli i jak się okazało miał na sumieniu kilka kradzieży rowerów. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

W środę podczas służby, dzielnicowy wraz z policjantami z zespołu do spraw nieletnich i patologii, zauważył na ul. Sienkiewicza jadącego na rowerze mężczyznę. Ten na widok radiowozu przyspieszył. Kiedy policjanci kazali mu się zatrzymać, ten znów przyśpieszył. Mundurowi zajechali mu drogę, 33-latek wjechał w ogrodzenie i bramę, po czym porzucił rower i zaczął uciekać  przez posesję. W pościg za nim ruszył jeden z policjantów.  Mężczyzna został zatrzymany na ul. Ołówkowej. Podczas zatrzymania był agresywny i nie wykonywał poleceń policjantów. Jak się okazało rower, którym uciekał ukradł spod centrum handlowego kilka minut przed zatrzymaniem.

Zatrzymany trafił na komendę , gdzie po sprawdzeniu w policyjnym systemie wyszło, że jest on poszukiwany przez komisariat na Targówku za kradzież roweru.

Dochodzeniowcy z Pruszkowska zgromadzili materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie 33-letniemu obywatelowi Ukrainy, dwóch zarzutów kradzieży rowerów na terenie Pruszkowa.

Po usłyszeniu zarzutów podejrzany przyznał się do popełnionych czynów, za które grozimy mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

kom. Karolina Kańka