Aktualności

Jeden posiadał narkotyki, drugi przebywał nielegalnie na terenie Polski

Data publikacji 01.10.2020

Dwóch mężczyzn zostało zatrzymanych przez policjantów z „patrolówki”. Jeden z nich posiadał przy sobie amfetaminę, drugi przebywał nielegalnie na terenie Polski.

Ubiegłej nocy pruszkowscy policjanci,  na ul. Al. Jerozolimskie  zatrzymali do kontroli skodę, której kierujący wykonywał gwałtowne manewry. W pojeździe oprócz kierowcy, znajdował się 25-letni pasażer.  

Na tylnej wycieraczce mundurowi zauważyli  woreczek foliowy z białym proszkiem. Po  sprawdzeniu pojazdu, ujawnili jeszcze dwa woreczki ukryte w drzwiach i między fotelami.

Żadna z osób początkowo nie przyznawała się do ujawnionych woreczków, w związku z czym obaj mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do komendy.

Podczas czynności 25-latek przyznał, że znalezione w samochodzie woreczki są jego własnością, a ich zawartość to amfetamina. Przeszukanie mieszkania zatrzymanego zakończyło się zabezpieczeniem kolejnego woreczka z białym proszkiem. Wstępne badanie testerem narkotykowym potwierdziło, że we wszystkich woreczkach była amfetamina.

Wczoraj 25-latek usłyszał 2 zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, do których się przyznał i dobrowolnie poddał karze.

Kierujący skodą,  32-letni obywatel Ukrainy, po sprawdzeniu w policyjnych systemach, okazał się być osobą nielegalnie przebywająca na terenie Polski. Policjanci z wydziału prewencji pruszkowskiej komendy rozpoczęli wobec mężczyzny procedurę deportacyjną.

Za posiadanie środków odurzających, ustawa przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.

 

kom. Karolina Kańka/kp