Jeden pijany, drugi poszukiwany-obaj złamali zakaz sądowy - Aktualności - KPP w Pruszkowie

Aktualności

Jeden pijany, drugi poszukiwany-obaj złamali zakaz sądowy

Data publikacji 06.10.2020

Policjanci z Pruszkowa zatrzymali kolejnych dwóch kierujących z obowiązującym zakazem sądowym. Jeden z mężczyzn był pijany, a drugi poszukiwany. Za przestępstwo załamania zakazu, kodeks karny przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę w nocy, policjanci z patrolu zatrzymali na ul. Mazurskiej w Piastowe pojazd do kontroli. Ich podejrzenie, co do trzeźwości kierującego wzbudził styl jazdy bmw, które nie utrzymywało się w pasie ruchu.

Podczas legitymowania 33-letniego kierującego mundurowi wyczuli woń alkoholu. Badanie na zawartość alkoholu wykazało 1,3 promila. Po sprawdzeniu w policyjnym systemie okazało się, że 33-latek posiada czynny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi wydany przez Sąd Rejonowy w Pruszkowie, który obowiązuję do stycznia 2022 roku.

Zatrzymany usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz zarzut niestosowania się do zakazu.

Kolejny kierujący, który zlekceważył sądowy zakaz kierowania został zatrzymany wczoraj przez pruszkowskich dzielnicowych. 

W godzinach popołudniowych na ul. Helenowskiej, dzielnicowi zauważyli opla, który miał uszkodzony przedni zderzak i lampę. Podczas legitymowania 40-latek podał policjantom nieistniejące dane. Słysząc o konsekwencjach swojego postępowania mężczyzna, w końcu powiedział jak naprawdę się nazywa.

Kiedy dzielnicowi sprawdzili mężczyznę wyszło na jaw, że jest on poszukiwany przez piaseczyński sąd celem odbycia kary pozbawienia wolności za przestępstwo złamania zakazu sądowego. Jednocześnie posiada czynny zakaz kierowania pojazdami.

Po wykonanych czynnościach 40-latek trafił do policyjnej celi. Po usłyszeniu zarzutu załamania zakazu sądowego, zgodnie z dyspozycją sądu do zakładu penitencjarnego.

Za złamanie zakazu sądowego kodeks karny przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.

 

kom. Karolina Kańka