12 zarzutów za włamania, wszystko w warunkach recydywy - aktualizacja - Aktualności - KPP w Pruszkowie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

12 zarzutów za włamania, wszystko w warunkach recydywy - aktualizacja

Data publikacji 10.11.2020

Policjanci z Nadarzyna zatrzymali 36-latka podejrzanego o liczne włamania na terenie ogródków działkowych na terenie gminy. To drugi mężczyzna zatrzymany do włamań.

Przypomnijmy to zdarzenie. W połowie października policjanic z Nadarzyna, zatrzymali sprawcę kilkunastu włamań do domków letniskowych na terenie ogródków działkowych. 39-latek usłyszał wtedy 12 zarzutów w warunkach recydywy. Zatrzymany nie działał sam, jednak w  chwili zatrzymania jego „wspólnik” przebywał w areszcie i tam miał usłyszeć zarzuty. Jednak jeszcze przed wizytą nadarzyńskich policjantów, opuścił on mury zakładu karnego.

Policjanci z Nadarzyna kilka dni temu otrzymali informację, że 36-latek będzie przebywał na terenie Piaseczna. Aby zweryfikować ta informację, udali się w niedzielę pod wskazany adres i tam zatrzymali mężczyznę.

Dochodzeniowcy przedstawili mu 12 zarzutów kradzieży z włamaniem wspólnie i w porozumieniu. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów i wyjaśnił, że część „łupów” sprzedał  na bazarze w Warszawie.

Za kradzież z włamanie kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

 

kom. Karolina Kańka