Majac 3,5 promila spowodował zdarzenie drogowe - Aktualności - KPP w Pruszkowie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Majac 3,5 promila spowodował zdarzenie drogowe

Data publikacji 10.11.2020

Do niebezpiecznego zdarzenia drogowego doszło w poniedziałek w Raszynie. Mężczyzna kierując oplem uderzył w betonowy kosz, co spowodowało obrażenia u pasażera. Pruszkowscy policjanci zatrzymali kierującego, który w chwili zdarzenia, miał 3,5 promila. Tego samego dnia zatrzymany został kolejny nietrzeźwy kierujący. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałkowe popołudnie w Raszynie doszło do niebezpiecznego zdarzenia drogowego. Kierujący oplem uderzył w betonowy kosz. W wyniku zdarzenia poszkodowany pasażer został zabrany przez lotnicze pogotowie ratunkowe do szpitala.

Policjanci z ruchu drogowego natychmiast sprawdzili kierującego 19-latka. Szybko wyszło na jaw, że mężczyzna jest nietrzeźwy. Badanie wykazało 3,5 promila w jego organizmie.

Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. 19-latek po wytrzeźwieniu usłyszy zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości i odpowie za spowodowanie zdarzenia drogowego.

Tego samego dnia pruszkowscy patrolowcy zatrzymali kolejnego nietrzeźwego kierowcę. W  Pruszkowie  na ul. Zgoda zainteresowanie policjantów wzbudził chevrolet, który nie trzymał pasa ruchu. Mundurowi zatrzymali go do kontroli. Badanie stanu trzeźwości kierującego  wykazało 1,9 promila. 70-latek stracił prawo jazdy i odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Eliminowanie takich niebezpiecznych kierowców z ruchu jest wciąż priorytetowym zadaniem funkcjonariuszy, którzy regularnie prowadzą kontrole w tym zakresie na wszystkich drogach powiatu.

 

kom. Karolina Kańka