Obywatelskie ujęcie nietrzeźwej kierującej - Aktualności - KPP w Pruszkowie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Obywatelskie ujęcie nietrzeźwej kierującej

Data publikacji 19.11.2020

Godna pochwały jest postawa mężczyzny, który uniemożliwił dalszą jazdę nietrzeźwej 35-latce. Kobieta tej nocy prowadziła samochód mając 1,8 promila alkoholu w organizmie. Wkrótce usłyszy zarzut, za który kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

Dziś w nocy, po  godzinie 2.00, oficer dyżurny komendy otrzymał informację, że na ulicy 3-go Maja zgłaszający ujął kobietę, która prowadziła pojazd  prawdopodobnie po alkoholu. Na miejsce natychmiast udał się patrol pruszkowskiej „drogówki”

Jak ustalili funkcjonariusze, zgłaszający zauważył volkswagena, który nie trzymał się pasa ruchu na autostradzie. Po zjeździe na ul. 3-go Maja mężczyzna, aby skutecznie uniemożliwić  dalszą jazdę zabrał kierującej kluczyk od pojazdu i zadzwonił na numer alarmowy.  

Policjanci dokonali badania stanu trzeźwości ujętej 35-latki, którego wynik potwierdził przypuszczenie zgłaszającego. Miała 1,8 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali 35-latce prawo jazdy.

Kobieta wkrótce usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, za który kodeks karny przewiduje do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci dziękują mieszkańcowi Warszawy za jego wzorową postawę. Godne uznania zachowanie i świadomość zagrożeń, jakie stwarza pijany kierowca w ruchu drogowym, zapobiegło nieszczęściu, do jakiego mogło dojść na drodze powiatu.

Apelujemy, żeby jak najszybciej informować Policję, w przypadku zauważenia pijanego kierowcy. Razem eliminujmy te zagrożenia oraz dbajmy o bezpieczeństwo zarówno swoje, jak i innych uczestników ruchu.

 

kom. Karolina Kańka