30.07.2014
W Centrum Prasowym PAP odbyła się konferencja prasowa poświęcona współpracy Komendy Stołecznej Policji z Centrum Praw Kobiet. Była ona poświęcona realizacji wywodzącego się z USA nowego modelu przeciwdziałania przemocy domowej i pomocy dla jej ofiar. Podczas spotkania Prezeska Zarządu Fundacji Centrum Praw Kobiet Urszula Nowakowska oraz Komendant Stołeczny Policji nadinsp. Dariusz Działo podpisali porozumienie o współpracy obu instytucji.
29.07.2014
Łatwowierność i naiwność dziecka są często przyczynami kłopotów. Ważne jest, aby dziecko miało wyrobiony odruch nieufności wobec osób nieznajomych. Ponadto mieszkanie jest wspaniałym miejscem do organizowania ciekawych i bezpiecznych zabaw przez dzieci. Pamiętajmy jednak, że są rzeczy, których nasze dzieci muszą się bezwzględnie wystrzegać w swoich zabawach.
28.07.2014
Kilkanaście dni zajęło policjantom z Raszyna ustalenie i zatrzymanie osoby podejrzewanej o dokonanie bardzo zuchwałej kradzież. Mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Funkcjonariusze sprawdzają, kto jeszcze brał udział w zdarzeniu.
27.07.2014
Główne przyczyny utonięć podczas wakacji to brawura i alkohol. Przestrzeganie kilku prostych zasad pozwoli cieszyć się przyjemnym wypoczynkiem i bezpiecznie wrócić do domu
25.07.2014
Niespełna tydzień po zatrzymaniu pierwszego ze sprawców kradzieży na terenie Janek, do aresztu trafił jego wspólnik. Przypomnijmy. Obaj mężczyźni zabrali okulary o wartości prawie 10 tysięcy złotych i zamierzali wynieść kolejną partię za niespełna 2 tysiące. Podczas ujęcia jeden ze sprawców uciekł. Sąd rejonowy w Pruszkowie zastosował już trzymiesięczny areszt wobec pierwszego obcokrajowca. Mężczyznom grozi do 5 lat pozbawienia wolności.
25.07.2014
Pruszkowscy kryminalni zatrzymali mężczyzn, który był poszukiwany przez dwie prokuratury. Po 4 latach poszukiwań 36-latka ujęto w Warszawie.
24.07.2014
Wczoraj michałowiccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o kradzieże mieszkaniowe. Prokurator zastosował wobec nich dozór. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności. Policjanci proszą o szczególną ostrożność wobec osób oferujących jakiekolwiek usługi, przedstawiających się za przedstawicieli urzędów lub proponujących korzystne transakcje. Zwłaszcza jeśli wiąże się to z koniecznością wniesienia opłat.
23.07.2014
Policjanci zespołu patrolowego z piastowskiego komisariatu zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o posiadanie środków odurzających. 25-latkowi może grozić do 3 lat pozbawienia wolności.
22.07.2014
W Internecie możemy odnaleźć wiele atrakcyjnych ofert. Firmy pośredniczące kuszą nas coraz lepszymi warunkami pracy – proponując m.in. dobre wynagrodzenie, czy dogodne godziny pracy. W euforii wyjazdów często zapominamy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Dlatego, jadąc za granicę, zaplanuj wszystko od początku do końca – tak, aby ten koniec nie był dla Ciebie dramatem.
19.07.2014
Już od 6 lat dzieci i młodzież z całej Polski mogą bezpłatnie dzwonić na ogólnokrajowy telefon zaufania. Wykręcając numer 116 111 znajdą pomoc psychologów i pedagogów, którzy na co dzień rozwiązują sytuacje kryzysowe najmłodszych.
<<
<
1
>>