27.01.2015
Policja cieszy się zaufaniem Polaków – wynika z badania społecznego na temat opinii rodaków na temat Policji i jej działań. W sondażu przygotowanym na zlecenie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, zapytaliśmy również o zdanie na temat propozycji zaostrzenia przepisów ruchu drogowego.
26.01.2015
Policjanci z pruszkowskiej patrolówki zatrzymali mężczyznę, który kierował samochodem pomimo zakazu, a kiedy zorientował się, że jego czyn wyjdzie na jaw, oddalił się od pojazdu. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.
24.01.2015
Takimi słowami zwrócił się do mundurowych z Piastowa 39- letni kierowca mercedesa, który został zatrzymany do kontroli, po tym jak w czasie jazdy rozmawiał przez telefon komórkowy. Mężczyzna dał policjantom 100 złotych w zamian za wypisanie mandatu w wysokości 200 złotych i 5 punktów karnych. Za ten czyn grozi do 8 lat pozbawienia wolności.
23.01.2015
Na drogach panują bardzo trudne warunki. W takiej sytuacji należy zachować szczególną ostrożność. Dlatego też pruszkowscy policjanci apelują do osób, które wsiadają dziś za kółko, w tych niesprzyjających warunkach atmosferycznych, o szczególną ostrożność i rozwagę. Do chwili obecnej na terenie naszego powiatu doszło do jednej kolizji.
23.01.2015
Dozorem policyjnym zostali objęci dwaj bracia zatrzymani przez pruszkowskich mundurowych. Taką decyzję podjęła prokuratura, kiedy mężczyźni zostali zatrzymani tuż po tym jak usiłowali włamać się do jednej z firm na terenie Pruszkowa. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.
22.01.2015
Z udziałem Komendanta Głównego Policji, Komendanta Stołecznego Policji, Wojewody Mazowieckiego, Dyrektora Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Wojewódzkiego i kadry kierowniczej garnizonu stołecznego odbyła się w Białej Sali odprawa roczna Komendy Stołecznej Policji.
22.01.2015
Policjanci z wydziału zwalczającego przestępczość gospodarczą zatrzymali dwie osoby podejrzewane o wyłudzenie pożyczek. 28-letnia kobieta i jej 30-letni wspólnik usłyszeli kilkanaście zarzutów. Prokurator zastosował wobec nich dozór. Za przestępstwo oszustwa grozi kara pozbawienia wolności do lat 8.
21.01.2015
Dwóch meżczyzn w wieku 56 i 36 lat zatrzmali policjanci z Pruszkowa. Mężczyzni byli w trakcie wynoszenia "towaru" z terenu budowy. Ich łupem padło pięć rolek papy. Skradzione rzeczy wróciły do właściciela. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.
19.01.2015
W miniony czwartek i piątek pruszkowscy policjanci wraz z maskotką Komendy Stołecznej Policji – borsukiem, promowali bezpieczeństwo wśród dzieci w powiecie pruszkowskim. Borsuk odwiedził przedszkolaków z Publicznego Przedszkola numer 3 i 6 w Pruszkowie, Niepublicznego Przedszkola Montessori w Pruszkowie oraz uczniów klas 0-I z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Nowej Wsi. Dzieci były zachwycone wizytą policyjnego borsuka.
16.01.2015
Duży spadek liczby przestępstw kryminalnych, coraz częściej ujawniane przez policjantów przestępstwa gospodarcze oraz wysoka wykrywalność sprawców przestępstw – to trendy podsumowujące statystycznie rok 2014. Spadła liczba zarówno poważnych przestępstw kryminalnych (zabójstwa, rozboje z bronią lub niebezpiecznym narzędziem), jak też mniej groźnych w skutkach, lecz uciążliwych dla społeczeństwa przestępstw takich jak drobne kradzieże lub uszkodzenia mienia.
<<
<
1
>>