02.03.2015
Policjanci pełniący służbę na terenie Pruszkowa i Brwinowa zatrzymali trzech mężczyzn podejrzewanych o posiadanie środków odurzających. Za przestępstwo to grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.
27.02.2015
Policjanci z komisariatu w Nadarzynie zatrzymali mężczyznę, który kierował samochodem w stanie nietrzeźwości. Ponadto zaproponował funkcjonariuszom pieniądze w zamian za odstąpienie od podjęcia czynności. Za kierowanie pojazdem mechaniczny w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat, natomiast za usiłowanie wręczenia korzyści majątkowej do 8 lat.
26.02.2015
Policjanci z Pruszkowa zatrzymali nietrzeźwego kierowcę volkswagena. 29- latek miał prawie promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna złamał również sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Wkrótce jego sprawę rozpatrzy sąd.
25.02.2015
Okres zimowy to czas szczególnie niebezpieczny dla „niechronionych” uczestników ruchu drogowego. Wcześnie zapadający zmrok, mgły i deszcz w znacznym stopniu ograniczają widoczność na drodze. Gdy do tego dodamy lekceważenie przepisów, pośpiech i brak rozwagi, może to doprowadzić do poważnego w skutkach wypadku drogowego.
20.02.2015
W związku z „Tygodniem Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem” Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Komenda Główna Policji przygotowały specjalny poradnik „Jak złożyć zawiadomienie o przestępstwie?”. Podobnie, jak w latach ubiegłych, policjanci wezmą udział w dyżurach, podczas których osobom pokrzywdzonym będą udzielane porady prawne.
19.02.2015
23 lutego rozpocznie się "Tydzień Pomocy Ofiarom Pokrzywdzonym Przestępstwem". W całym kraju uruchomione zostaną punkty konsultacyjne dla ofiar przemocy. Przeprowadzane będą również kampanie informacyjne, gdzie można uzyskać pomoc. Informacji udzielają także pruszkowscy policjanci.
17.02.2015
Policjanci wydziału kryminalnego Komendy Stołecznej prowadzą postępowanie przygotowawcze dotyczące kradzieży z włamaniem do mieszkań, domów, piwnic oraz garaży na terenie województwa mazowieckiego i województw ościennych. W toku postępowania funkcjonariusze zabezpieczyli prezentowane na zdjęciach przedmioty, które mogą pochodzić z przestępstw, dokonanych do 10 września 2014r.
16.02.2015
Informujemy, że w związku z sobotnim pożarem po praskiej stronie, ze względów bezpieczeństwa został wyłączony ruch pieszy i kołowy na Trasie Łazienkowskiej na odcinku od Wału Miedzeszyńskiego do Wisłostrady.
15.02.2015
Informujemy, że w związku z sobotnim pożarem po praskiej stronie, ze względów bezpieczeństwa został wyłączony ruch pieszy i kołowy na Trasie Łazienkowskiej na odcinku od Wału Miedzeszyńskiego do Wisłostrady.
11.02.2015
Internet na dzień dzisiejszy to medium, w którym przeplata się świat realny z wirtualnym, życie zawodowe i prywatne... Granica jest coraz cieńsza i zaczyna się zacierać. Postęp cywilizacyjny zmusza nas do pogodzenia się z „częściową wirtualizacją” naszego życia – wymiana informacji, rozrywka, zakupy, bankowość… Praktycznie wszystkie aspekty realnego świata mają swój oddźwięk w cyberprzestrzeni. Jest szybko, tanio i 24 h na dobę. Kupić można wszystko, zawrzeć umowę ubezpieczeniową, założyć konto bankowe - wszystko w Internecie bez biegania po mieście, bez stania w kolejce, nie martwiąc się o godziny otwarcia.
<<
<
1
>>