26.11.2015
Od poniedziałku do środy w Gimnazjum nr 1 w Piastowie trwały spotkania z uczniami klas I, II i III, których celem była edukacja w zakresie odpowiedzialności prawnej nieletnich, objawów demoralizacji oraz wskazanie jakie zagrożenia niosą ze sobą narkotyki i dopalacze.
25.11.2015
Wczoraj o godzinie 18.05 w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Piastowie odbyło się spotkanie z przedstawicielami samorządu oraz mieszkańcami miasta Piastowa. Debata społeczna to między innymi włączenie obywateli w wypracowywanie propozycji rozwiązań zmierzających do wzrostu poczucia bezpieczeństwa mieszkańców w środowisku lokalnym.
24.11.2015
Każdego roku w dniu 25 listopada rozpoczyna się kampania: „16 Dni Przeciwko Przemocy wobec Kobiet”, którą zainicjowała w 1991 roku organizacja Women's Global Leadership Institute przy Uniwersytecie Rutgers w dniu oficjalnie uznanym przez ONZ Dniem Eliminacji Przemocy Wobec Kobiet dla upamiętnienia zabójstwa sióstr Patrii, Minervy i Marii Teresy Mirabal w czasach dyktatury Rafaela Trujillo w Republice Dominikany. Kampania odbywa się pomiędzy 25 listopada ogłoszonym jako Międzynarodowy Dzień Przeciw Przemocy Wobec Kobiet a 10 grudnia, czyli Międzynarodowym Dniem Praw Człowieka. Wybór tych dat ma na celu podkreślenie faktu, że prawa kobiet są prawami człowieka.
23.11.2015
Od września ubiegłego roku pieszych poza obszarem zabudowanym, którzy poruszają się poza chodnikiem lub drogą wyłącznie dla pieszych, obowiązuje używanie elementów odblaskowych. Policjanci garnizonu stołecznego od stycznia do września 2015 roku ukarali prawie 2200 osób za niestosowanie się do tego przepisu. Najtrudniejsze jest przekonanie pieszych o ich wpływie na własne bezpieczeństwo. Dlatego policjanci m. in. pokazują różnicę pomiędzy różnymi odblaskami.
23.11.2015
Korzystając z własnych doświadczeń jak i doświadczeń innych, postanowiliśmy opracować Poradnik Bezpiecznych Zachowań, ponieważ uważamy, że takiej wiedzy nigdy nie jest za dużo. W niniejszym poradniku wskazujemy jak uniknąć kłopotów, jak zachować się w niebezpieczeństwie i jak sobie radzić po zaistniałym fakcie. Nasze porady niekiedy mogą wydawać się banalne, bądź nadużywające potocznego języka. Rzecz w tym, aby były one jak najbardziej zrozumiałe i czytelne dla Ciebie drogi Czytelniku.
21.11.2015
Komendant Powiatowy Policji w Pruszkowie razem z Komendantem Komisariatu Policji w Piastowie zapraszają mieszkańców miasta Piastów do udziału w debacie społecznej, która odbędzie się 24 listopada 2015 roku w godz. 18.00-20.00 w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej przy ul. Warszawskiej 24 w Piastowie.
  • Ikonka
20.11.2015
Od poniedziałku do środy policjantki zajmujące się profilaktyka społeczną spotkały się z uczniami klas I, II i III Gimnazjum nr 4 w Pruszkowie na ul. Hubala. Celem wizyty była edukacja w zakresie odpowiedzialności prawnej nieletnich, objawów demoralizacji oraz wskazanie jakie zagrożenia niosą ze sobą narkotyki i dopalacze.
20.11.2015
Patrol z Pruszkowa podczas swoich codziennych zadań zwrócił uwagę na dwóch mężczyzn, którzy na widok policyjnego radiowozu nagle skręcili w pobliską ulicę. Ich zachowanie szybko znalazło wytłumaczenie, jak się okazało każdy z nich posiadał przy sobie torebkę foliową z marihuaną.
19.11.2015
W dniu wczorajszym policjanci z Piastowa i Pruszkowa dokonali zatrzymania trzech mężczyzn, którzy usiłowali dokonać włamania do jednego z domów na terenie Pruszkowa.
17.11.2015
Polacy coraz chętniej kupują w Internecie. To wygodne, gdyż, nie ruszając się sprzed monitora, można zamówić dowolny produkt z dostawą do domu. W sieci nie ma kolejek, godzin spędzonych na chodzeniu między półkami… Niestety, tak jak w realnym świecie, tak i w wirtualnym możemy paść ofiarą oszusta lub złodzieja. Policja radzi, co zrobić, by dokonanie zakupu było możliwie bezpieczne.
<<
<
1
>>