11.02.2016
11 lutego obchodzimy Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112. W 2015 r. odnotowano na numer 112 łącznie ponad 21 mln wszystkich zgłoszeń, czyli średnio ok. 1 mln 800 tys. miesięcznie w skali całego kraju. MSWiA i służby ratunkowe apelują i przypominają, że numer 112 służy do ratowania zdrowia i życia. Operatorzy numeru 112 sygnalizują, że wciąż jest wiele połączeń bezpodstawnych. Pamiętajmy, gdy zagrożone jest życie człowieka, liczy się każda sekunda! Nie marnujmy jej na żarty i fałszywe zgłoszenia.
11.02.2016
Rodzice małego Marcelka składają serdeczne podziękowania dla policjantów i pracowników cywilnych Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie za zaangażowanie w akcję zbierania pieniędzy na skomplikowane leczenie serduszka Marcelka.
10.02.2016
Policjanci ze komisariatu w Michałowicach prowadzą postępowanie dotyczące kradzieży sklepowej. Nieustalony dotąd mężczyzna ukradł z kasy 1100 zł. Wizerunek prawdopodobnego sprawcy tego przestępstwa zarejestrowała kamera. Każdy, kto rozpoznaje mężczyznę widocznego na publikowanych zdjęciach proszony jest o kontakt telefoniczny lub osobisty z policjantami prowadzącymi sprawę w siedzibie jednostki przy ul. Kuchy 15 w Regułach.
09.02.2016
9 lutego po raz dwunasty obchodzony jest DBI, czyli „Dzień Bezpiecznego Internetu”. Tegoroczne hasło zwraca uwagę na działanie każdego użytkownika sieci WWW. W czasach masowego korzystania z komputerów, czy urządzeń mobilnych, codziennie stykamy się z siecią internetową. Dlatego warto wspomnieć o tym, jak robić to bezpiecznie.
09.02.2016
Projekt „Widzę, słyszę, reaguję” to wspólna akcja społeczna Komendy Głównej Policji oraz operatora telefonii komórkowej, skierowana głównie do opiekunów dzieci. T-Mobile jako pierwszy operator komórkowy w Polsce, rozpoczyna współpracę z Komendą Główną Policji w ramach sytemu Child Alert. Dzięki komunikatom o zaginionych dzieciach, przesyłanym prosto na telefony komórkowe, będzie można pomóc w ich szybszym odnalezieniu.
08.02.2016
Przestępcy działający metodą "na policjanta" wciąż oszukują starsze osoby. Wyłudzają pieniądze, które często stanowią wszystkie oszczędności seniorów. Nie bądźmy obojętni i ostrzeżmy naszych krewnych, że mogą do nich telefonować osoby podszywające się pod członków rodziny lub policjantów. Partnerami kampanii informacyjnej KSP i Faktu są Metro Warszawskie, Tramwaje Warszawskie, Miejskie Zakłady Autobusowe i Szybka Kolej Miejska.
08.02.2016
Policjanci z Wydziału do walki z Terrorem Kryminalnym i Zabójstw KSP poszukują Kajetana Poznańskiego. Mężczyzna jest podejrzewany o zabójstwo, do którego doszło 3 lutego 2016 r. w Warszawie. W jednym z mieszkań przy ulicy Potockiej odnaleziono zwłoki młodej kobiety. Prokuratura Okręgowa w Warszawie wydała list gończy za poszukiwanym.
05.02.2016
Policjanci z oddziałów prewencji w Opaczy Kolonia zatrzymali 26-latka, który w kieszeni kurtki posiadał marihuanę. Mężczyzna twierdził, że „zawiniątko” nie należy do niego. Za posiadanie środków odurzających ustawa przewiduje do 3 lat pozbawienia wolności.
04.02.2016
Policjanci z Brwinowa zatrzymali 23-letniego mieszkańca Milanówka, który był podejrzewany o dokonanie kilku przestępstw. Mężczyzna usłyszał osiem zarzutów, w tym zarzut czynnej napaści na funkcjonariusz publicznego, za który kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.
03.02.2016
W Białej Sali Pałacu Mostowskich odbyła się odprawa roczna, podczas której stołeczni policjanci podsumowali efekty całorocznej pracy. Systematyczny spadek zdarzeń o charakterze kryminalnym oraz wysokie poczucie bezpieczeństwa mieszkańców to powody, dla których Warszawa uważana jest za jedną z najbezpieczniejszych stolic Europy.
<<
<
1
>>