04.07.2015
Ciepłe dni spowodowały, że na ulice i drogi wyjeżdża wielu rowerzystów. Niestety bywa, że ci użytkownicy dróg, są uczestnikami groźnych wypadków. Aby rowerowa podróż była bezpieczna właściciele tych pojazdów muszą przestrzegać przepisów ruchu drogowego i zadbać m.in. o niezbędne wyposażenie swojego jednośladu.
03.07.2015
Ciepłe wakacyjne dni sprzyjają spędzaniu wolnego czasu nad wodą. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo nasze i naszych dzieci nad wodą zależy w dużej mierze od nas samych. Przestrzegajmy podczas wypoczynku nad wodą podstawowych zasad. Najbardziej niebezpieczne są dzikie zbiorniki wodne i tam właśnie należy zachować szczególną ostrożność. Dzieci i młodzież czasami bez wiedzy rodziców korzystają z takich kąpielisk. Policyjne przestrogi są skierowane głównie do nich.
02.07.2015
Jaka będzie Policja w przyszłości? Odpowiedz na to pytanie i weź udział w konkursie. Konkurs przeznaczony jest dla wszystkich uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z całej Polski! Konkurs jest organizowany przez Komendę Główną Policji oraz Stowarzyszenie Producentów i Dziennikarzy Radiowych z Poznania. Termin nadsyłania prac upływa 31 sierpnia 2015 r.
02.07.2015
Po raz kolejny pruszkowscy kryminalni zatrzymali dwie osoby łamiące prawo. Jeden z mężczyzn posiadał kokainę i marihuanę, drugi miał zakaz prowadzenia pojazdów.
01.07.2015
W dniu wczorajszym na terenie MOP Brwinów Państwowa Straż Pożarna z Pruszkowa przeprowadziła akcję ratowniczo – gaśniczą z elementami ratownictwa chemicznego na obiektach zlokalizowanych w ciągu głównych dróg. Do udziału w tych ćwiczeniach została zaproszona także policja pruszkowska, która zabezpieczała miejsce zdarzenia.
30.06.2015
Policjanci z Brwinowa w dniu wczorajszym zatrzymali nietrzeźwego kierującego rowerem. 67 - latek miał prawie dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna złamał również sądowy zakaz prowadzenia pojazdów rowerowych. Wkrótce jego sprawę rozpatrzy sąd.
29.06.2015
Nadarzyńscy policjanci zatrzymali 38 - letnia kobietę, która jest podejrzewana o wprowadzanie do obiegu fałszywych pieniędzy. Kobieta została zatrzymana i osadzona w policyjnych pomieszczeniach. Śledztwo w tej sprawie będzie prowadziła Prokuratura Okręgowa w Warszawie. Za tego typu przestępstwo może grozić kara pozbawienia wolności nawet do 25 lat.
29.06.2015
W środę pruszkowscy policjanci zatrzymali w Piastowie 40-latka, który posiadał narkotyki i hodował marihuanę w doniczkach. W mieszkaniu zatrzymanego policjanci znaleźli: haszysz, mefedron oraz trzy doniczki z konopiami innymi niż włókniste.
27.06.2015
W czwartek, dzień przed końcem roku szkolnego, policjanci z Pruszkowa odwiedzili Przedszkole Miejskie nr 11 na ul. Hubala. Grupa ok. 100 przedszkolaków wysłuchała uważnie podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas podróży na wakacje oraz w trakcie zabawy podczas letniego wypoczynku.
26.06.2015
Dwa motorowery skradzione w czerwcu na terenie Pruszkowa odzyskali policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu.
<<
<
1
>>