16.09.2014
Policjanci z pruszkowskiej patrolówki zatrzymali mężczyznę, który posiadał przy sobie poszukiwany telefon. Ponadto zaistniało podejrzenie, że kierował samochodem pod wpływem innych środków wykluczających prowadzenie pojazdów. 36-latkowi grozi do 2 lat pozbawienia wolności.
15.09.2014
"Pozory mylą, dowód nie" to hasło ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej, której partnerami są Komenda Główna Policji i Związek Browary Polskie. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na problem sprzedaży alkoholu niepełnoletnim. Chcemy między innymi przypomnieć sprzedawcom o konieczności sprawdzania dowodów tożsamości młodych osób, które chcą kupić alkohol, jeśli mają wątpliwości co do ich pełnoletniości.
14.09.2014
Mimo policyjnych ostrzeżeń coraz więcej osób pada ofiarami oszustów na tzw. „na wnuczka”. Starsze osoby, które czasem oddają nieznajomym wszystkie oszczędności, a nawet biorą kredyty, aby pomóc rzekomym najbliższym, nie mają świadomości, że stają się ofiarami zorganizowanych grup przestępczych. Członkowie tych grup telefonując do nieświadomych zagrożenia starszych ludzi podają się już nie tylko za wnuczków czy innych krewnych, ale coraz częściej za policjantów CBŚ-u bądź funkcjonariuszy zajmujących się rozpracowywaniem oszustów na tzw. "wnuczka". Tylko w ciągu kilku ostatnich dni policjanci garnizonu stołecznego odnotowali kilkanaście tego typu oszustw. Policjanci radzą, aby przed przekazaniem pieniędzy nieznanym nam osobom, wykonać telefon do będącego w potrzebie krewnego lub do najbliższej jednostki policji.
13.09.2014
5 lat więzienia grozi mężczyźnie, który za pomocą metalowej rurki uszkodził karoserię i powybijał szyby w fordzie. Pokrzywdzony oszacował straty na kwotę 5000 zł. 35–latkowi jadącemu rowerem nie spodobał się fakt, że siedzący w zaparkowanym pojeździe mężczyzna patrzył w jego stronę. Początkowo próbował uderzyć pokrzywdzonego przez uchyloną szybę, a kiedy to mu się nie udało uszkodził jego samochód.
12.09.2014
W dniu 10 września 2014 roku dzielnicowi garnizonu stołecznego rywalizowali o miano najlepszego dzielnicowego Komendy Stołecznej Policji, które jednocześnie były eliminacjami do ogólnopolskich finałów zawodów „Dzielnicowy Roku”. Wśród najlepszych znalazł się asp. Jarosław Knąber dzielnicowy z Komisariatu Policji w Michałowicach.
12.09.2014
Trzymiesięczny areszt zastosował sąd wobec obywatela Bułgarii, któremu policjanci z Raszyna i Pruszkowa zarzucają popełnienie kradzieży, rozboju i włamania. Mężczyźnie grozi do 12 lat więzienia.
11.09.2014
Pruszkowscy patrolowcy zatrzymali 42 - letniego mieszkańca Pruszkowa, który będąc pod wpływem alkoholu, uszkodził przypadkowemu mężczyźnie laptopa oraz koszulkę. Pokrzywdzony oszacował straty na kwotę 2500 złotych. Sprawca za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Za uszkodzenie mienia grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
10.09.2014
Funkcjonariusze z pruszkowskiego wydziału ruchu drogowego wspólnie z policjantami z Raszyna w trakcie wykonywania czynności na miejscu kolizji drogowej zatrzymali dwóch obywateli Łotwy. Jeden z nich okazał się poszukiwany na podstawie europejskiego nakazu doprowadzenia i znajdując się w stanie nietrzeźwości spowodował kolizję a drugi bez uprawnień i po pijanemu kierował samochodem.
09.09.2014
Policjanci pruszkowskiej komendy pod szczególną kontrolą mają miejsca grupowania się młodzieży, takie jak: parki, place zabaw, klatki schodowe czy boiska szkolne. W trakcie jednej z takich kontroli, funkcjonariusze zatrzymali 18- letniego mężczyznę posiadającego narkotyki. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.
08.09.2014
Pracownik ochrony zatrudniony w jednym z centrów handlowych okazał się złodziejem. Mężczyzna wziął portfel pozostawiony przez klienta. Przestępcze poczynania swojego kolegi wypatrzył operator monitoringu sklepu, który powiadomił o wszystkim policjantów z komisariatu w Raszynie. 61-letek usłyszał zarzut kradzieży. Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
<<
<
1
>>