05.10.2015
Warunki pogodowe jesienią bywają różne. Kiedy pada deszcz, a drogi są śliskie nie trudno o wypadek. Często zdarzenia drogowe kończą się niegroźną stłuczka, jednak bywa, że dochodzi do wypadku, w którym są poszkodowani. Wielu zdarzeń drogowych można uniknąć przestrzegając zasad ruchu drogowego i stosując zasadę ograniczone zaufania. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi dbać o bezpieczeństwo. Kodeks ruchu drogowego i przestrzeganie przepisów z tym związanych obowiązuje każdego – kierowcę, rowerzystę i pieszego.
02.10.2015
W dniu 29 września o godzinie 21.00 w Michałowicach na skrzyżowaniu Alei Jerozolimskich z ulica Ryżową doszło do wypadku drogowego dwóch pojazdów. Komisariat w Michałowicach poszukuje świadków tego zdarzenia.
30.09.2015
Oszuści "na wnuczka" i "na policjanta" wciąż oszukują starszych mieszkańców Warszawy. Wyłudzają pieniądze od naszych babć, mam, cioć, dziadków, ojców i wujków. Nie bądźmy obojętni i wcześniej ostrzegajmy naszych krewnych, że mogą do nich telefonować osoby podszywające się pod członków rodziny. Osoby te mogą prosić o pieniądze, które mają im pomóc w rozwiązaniu nagłego problemu. Nie pozwólmy, aby w ten sposób nasi najbliżsi stracili dorobek swojego życia. Porozmawiajmy z nimi o oszustach.
30.09.2015
Pod koniec sierpnia pruszkowscy policjanci zatrzymali złodzieja rowerów i odzyskali skradzione właścicielom mienie. Jeden ze skradzionych rowerów dostał się w ręce pasera, a następnie trafił do lombardu skąd odzyskała go policja.
29.09.2015
W miniony weekend w Piastowie policjanci otrzymali zgłoszenie o włamaniu do kiosku, szybka reakcja patrolu doprowadziła do zatrzymania amatora kolorowych czasopism. Za przestępstwo włamania mężczyźnie grozi do 10 lat pozbawienia wolności.
29.09.2015
Przestępcy bezwzględnie wykorzystują osoby do dokonywania „oszustw karuzelowych”. Osoby zwerbowane do udziału w „karuzeli podatkowej” często nie zdają sobie sprawy z konsekwencji jakie grożą za oszustwa podatkowe oraz za udział w grupie przestępczej.
28.09.2015
Z soboty na niedzielę w Nadarzynie doszło do kradzieży motocykla z 1959 roku. Policjanci z Nadarzyna zatrzymali mężczyznę, który „zainteresował” się tym cennym zabytkiem motoryzacyjnym.
28.09.2015
Pod takim tytułem w wydaniach papierowych największych dzienników, na stronach wiodących portali i serwisach opiniotwórczych tygodników ukazał się informator dotyczący uchodźców w Polsce, który również będzie omawiany w redakcjach radiowych i telewizyjnych.
25.09.2015
Trwa rekrutacja do VI edycji szkolenia liderów projektu „Mazowiecka Akademia Seniora”. Promocja zdrowego stylu życia, zwiększenie bezpieczeństwa i ochrona konsumencka to przykładowe działania, które będą podejmowane w jego ramach. "Formuła programu jest otwarta, każdy, kto chce zrobić coś dobrego dla osób starszych, zyska wsparcie organizacyjne i instytucjonalne" – powiedział Jacek Kozłowski, wojewoda mazowiecki. Chętni mogą się zgłaszać telefonicznie (22 603 82 41), mailowo prewencja@policja.waw.pl
24.09.2015
Policjanci z Zespołu do spraw Nieletnich i Patologi zatrzymali 16 - latka, który w kieszeni bluzy posiadał środki odurzające. Nieletni za ten czyn karalny odpowie przed Sądem Rodzinnym.
<<
<
1
>>