28.05.2015
Wczoraj policjanci z Brwinowa odwiedzili Samorządowe Przedszkole nr 1 na ul. Lilpopa. Funkcjonariusze przypomnieli maluchom poznane podczas zajęć w przedszkolu zasady bezpiecznego poruszania się po drogach.
27.05.2015
Policjanci z Raszyna w jednym z supermarketów zatrzymali 14 -latka, który wraz z pełnoletnim kolegą dokonał kradzieży głośników. Dla 22-latka sprawa prawdopodobnie zakończyłaby się mandatem, gdyby nie jego "plastelina".
26.05.2015
Nowe przepisy w ruchu drogowym spowodowały, że na przestrzeni tygodnia na terenie powiatu pruszkowskiego odholowano na koszt właścicieli aż 16 pojazdów. Surowsze kary nie powstrzymują pijanych czy też nie posiadających uprawnień kierowców przez jazdą. Oto kilka przykładów bezmyślności kierujących.
23.05.2015
W czwartek pruszkowscy funkcjonariusze zatrzymali 45- letnią kobietę, która w połowie marca dokonała kradzieży portfela wraz z dokumentami, pieniędzmi oraz kartą kredytową, którą zbliżeniowo zapłaciła za zakupy.
22.05.2015
Od stycznia 2013 roku do maja 2015 roku na terenie gminy Raszyn w godzinach nocnych ginęły z posesji rowery, skutery, wózki dziecięce, sprzęt ogrodowy - dzięki pracy raszyńskich policjantów został zatrzymany mężczyzna, który teraz odpowie za te kradzieże przed Sądem.
19.05.2015
W okresie od marca do maja tego roku na terenie osiedla mieszkaniowego w Pruszkowie miało miejsce kilkanaście włamań do piwnic. Policjanci pionu kryminalnego od kliku miesięcy pracowali nad rozwiązaniem tych spraw. Ciężka praca opłaciła się i mężczyzna zajmujący się tym procederem został zatrzymany na gorącym uczynku.
15.05.2015
Od 18 maja zaczną obowiązywać nowe przepisy, zaostrzające sankcje wobec kierujących pojazdami, którzy popełnią najcięższe z naruszeń w ruchu drogowym, polegające w szczególności na kierowaniu pojazdem w stanie nietrzeźwości, powodowaniu zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, rażącym przekraczaniu dopuszczalnej prędkości czy kierowaniu pojazdem pomimo nieposiadania do tego stosownych uprawnień. Służbom kontrolnym oraz sądom dano w ten sposób nowe instrumenty, które powinny w jeszcze większym stopniu zdyscyplinować kierujących pojazdami do przestrzegania przepisów.
15.05.2015
W dniu 14 maja 2015 roku w Szkole Podstawowej im. Księcia Józefa Piłsudskiego w Ładach zakończył się II etap „IV edycji konkursu „Policjanci są wśród nas”. Udział wzięły dwie drużyny: Szkoła Podstawowa w Ruścu oraz gospodarze Szkoła w Ładach.Finał konkursu odbędzie się w czerwcu.
14.05.2015
1 czerwca punktualnie o 14.00 w całym kraju wszyscy ludzie, którym nie jest obojętne dobro innych, a zwłaszcza dzieci i młodzieży, razem zjednoczą się w Zrywie Wolnych Serc. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w inicjatywy organizowane w ramach Ogólnopolskiego Głosu Profilaktyki 2015.
13.05.2015
Pruszkowscy policjanci ponownie zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy naruszyli przepisy Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomanii. Tym razem na odpowiedzialność karną narazili się mieszkańcy Pruszkowa. Za posiadanie i udzielanie środków odurzających będą musieli odpowiedzieć przed sądem.
<<
<
1
>>