04.05.2016
Majowy weekend już za nami. Policjanci z pruszkowskiej komendy szczególna uwagę zwracali na jego bezpieczny przebieg. Oceniają, że przebiegał spokojnie i bez poważniejszych zdarzeń.
02.05.2016
51-letni mężczyzna mógł zginąć w płomieniach gdyby nie szybka interwencja Policji. Kryminalni z Pruszkowa i funkcjonariusze z komisariatu w Raszynie, którzy pierwsi przybyli na miejsce pożaru, z płonącego pustostanu wynieśli nieprzytomnego mężczyznę. Chwila zwłoki, a gęsty dym i ogień mogły doprowadzić do tragedii.
30.04.2016
Zawieranie znajomości za pośrednictwem sieci Internet nie zawsze musi oznaczać, że po drugiej stronie monitora mamy do czynienia z oszustem. Nie należy jednak tracić czujności i bezkrytycznie wierzyć temu, co do nas pisze nowo poznany „ktoś”.
29.04.2016
Od dzisiejszego popołudnia do późnych godzin wieczornych 3 maja, na drogach powiatu pruszkowskiego, policjanci rozpoczną wzmożone działania mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa podczas podróżny na majowy weekend. Na wszystkich drogach kierujący mogą spodziewać się patroli, które będą sprawdzać stosowanie przepisów ruchu drogowego.
28.04.2016
Policjanci z Michałowic zatrzymali 20-letniego mieszkańca Piły. Funkcjonariusze ujawnili u mężczyzny telefon pochodzący z kradzieży, do której doszło w Bydgoszczy w 2013 roku. Za paserstwo mężczyzna odpowie przed sądem.
28.04.2016
28-latka, który włamał się do pomieszczeń hurtowni na terenie Michałowic, zatrzymali na gorącym uczynku michałowiccy patrolowcy. Jego łupem miały paść elementy metalowe. Kradzież z włamaniem zagrożona jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.
27.04.2016
W okresie wiosennym, jako jedną z prac porządkowych, wiele osób traktuje wypalanie starych traw i zarośli na łąkach i przydomowych działkach. W wyniku tych utwierdzonych tradycyjnie działań często dochodzi do groźnych pożarów najbliższych zabudowań lub lasów. Policjanci i strażacy przypominają, że wypalanie traw jest szkodliwe dla środowiska i prawnie zabronione!
26.04.2016
Sierżant sztabowy Dawid Wiśniewski dzielnicowy z komendy pruszkowskiej uratował życie 24-letniej kobiecie, która stała na torach kolejowych w Parzniewie. Do zdarzenia doszło w piątek po godzinie 19.30. Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji policjanta nie doszło do tragedii.
25.04.2016
Przestępcy działający metodą "na policjanta" wciąż oszukują starsze osoby. Wyłudzają pieniądze, które często stanowią wszystkie oszczędności seniorów. Nie bądźmy obojętni i ostrzeżmy naszych krewnych, że mogą do nich telefonować osoby podszywające się pod członków rodziny lub policjantów. Partnerami kampanii informacyjnej KSP i Faktu są Metro Warszawskie, Tramwaje Warszawskie, Miejskie Zakłady Autobusowe i Szybka Kolej Miejska.
23.04.2016
Podejrzanego o paserstwo 20-latka zatrzymali policjanci z komisariatu w Raszynie. Przy mężczyźnie został znaleziony poszukiwany telefon komórkowy. Funkcjonariusze ustalają, skąd u mężczyzny znalazł się skradziony aparat.
<<
<
1
>>