16.04.2015
Oszuści "na wnuczka" i "na policjanta" wciąż oszukują starszych mieszkańców Warszawy. Wyłudzają pieniądze od naszych babć, mam, cioć, dziadków, ojców i wujków. Nie bądźmy obojętni i wcześniej ostrzegajmy naszych krewnych, że mogą do nich telefonować osoby podszywające się pod członków rodziny. Osoby te mogą prosić o pieniądze, które mają im pomóc w rozwiązaniu nagłego problemu. Nie pozwólmy, aby w ten sposób nasi najbliżsi stracili dorobek swojego życia. Porozmawiajmy z nimi o oszustach.
13.04.2015
Wczoraj policjanci z Piastowa wykonali czynności z nieletnią sprawczynią czynu karalnego. 16-latka nie zapłaciła za towar, który zabrała ze sklepu. Teraz będzie musiała wyjaśnić swoje zachowanie przed sądem rodzinnym.
04.04.2015
Życzenia dla policjantów i pracowników Policji garnizonu stołecznego od Komendanta Stołecznego Policji inspektora Michała Domaradzkiego.
03.04.2015
3 kwietnia rozpoczyna się świąteczny weekend. Potrwa on do 6 kwietnia. W tym roku, jak i w latach ubiegłych, nad bezpieczeństwem wszystkich udających się w podróż, tych pozostających w miejscu zamieszkania, jak i tych powracających czuwać będą policjanci ruchu drogowego. Dodatkowe patrole, nieoznakowane radiowozy i ręczne mierniki prędkości pojawią się wszystkich drogach. Policjanci kontrolować będą główne ciągi komunikacyjne, ale również te mniejsze drogi.
02.04.2015
Komenda Stołeczna Policji przypomina o trwającej VIII edycji ogólnopolskiego konkursu pod nazwą „Policjant, który mi pomógł” którego inicjatorem jest Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie Instytut Psychologii Zdrowia „Niebieska Linia”. Konkurs ma na celu wyróżnienie policjantów, którzy w szczególny sposób działają na rzecz ochrony ofiar przemocy domowej. Zgłoszenia w ramach obecnej edycji przyjmowane będą do 31 maja 2015 roku.
30.03.2015
Policjanci z pruszkowskiej patrolówki zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Ponadto podawał on nieprawdziwe dane, nie miał przy sobie wymaganych dokumentów, ale za to posiadał czynny zakaz prowadzenia podjazdów mechanicznych. Może mu grozić kara pozbawienia wolności do lat 3.
27.03.2015
1215 wypadków drogowych mniej, 133 mniej zabitych i o 1762 mniej rannych – tak wynika z podsumowania stanu bezpieczeństwa na polskich drogach w okresie jesienno-zimowym. 75% Polaków posiada odblaski, ale tylko 14% nosi je zawsze, a 41% nie nosi ich w ogóle – to z kolei wyniki raportu na temat noszenia materiałów odblaskowych w ramach akcji „Bezpieczny, bo widoczny”.
24.03.2015
Policjanci z komórki patrolowej zatrzymali nietrzeźwego 17- latka, który wybił szybę w samochodzie. Kiedy został zatrzymany przez funkcjonariuszy ubliżał im, zwalniał z pracy oraz powoływał na znajomości. Ponadto podawał nieprawdziwe dane. Za usiłowanie kradzieży z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.
20.03.2015
Jeszcze dziś przed północą rozpocznie się wiosna. Z policyjnych doświadczeń wynika, że jest to też czas wielu zagrożeń, z jakimi mogą zetknąć się młodzi ludzie. W trosce o bezpieczeństwo w ramach najbliższych służb policjanci będą zwracać szczególną uwagę na zachowania dzieci i młodzieży oraz przypominać obowiązki dorosłym mieszkańcom powiatu w tym zakresie.