30.03.2015
Policjanci z pruszkowskiej patrolówki zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Ponadto podawał on nieprawdziwe dane, nie miał przy sobie wymaganych dokumentów, ale za to posiadał czynny zakaz prowadzenia podjazdów mechanicznych. Może mu grozić kara pozbawienia wolności do lat 3.
27.03.2015
1215 wypadków drogowych mniej, 133 mniej zabitych i o 1762 mniej rannych – tak wynika z podsumowania stanu bezpieczeństwa na polskich drogach w okresie jesienno-zimowym. 75% Polaków posiada odblaski, ale tylko 14% nosi je zawsze, a 41% nie nosi ich w ogóle – to z kolei wyniki raportu na temat noszenia materiałów odblaskowych w ramach akcji „Bezpieczny, bo widoczny”.
24.03.2015
Policjanci z komórki patrolowej zatrzymali nietrzeźwego 17- latka, który wybił szybę w samochodzie. Kiedy został zatrzymany przez funkcjonariuszy ubliżał im, zwalniał z pracy oraz powoływał na znajomości. Ponadto podawał nieprawdziwe dane. Za usiłowanie kradzieży z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.
20.03.2015
Jeszcze dziś przed północą rozpocznie się wiosna. Z policyjnych doświadczeń wynika, że jest to też czas wielu zagrożeń, z jakimi mogą zetknąć się młodzi ludzie. W trosce o bezpieczeństwo w ramach najbliższych służb policjanci będą zwracać szczególną uwagę na zachowania dzieci i młodzieży oraz przypominać obowiązki dorosłym mieszkańcom powiatu w tym zakresie.
19.03.2015
Wczesną wiosną trawy sa wysuszone i palą sie bardzo szybko. W rozprzestrzenianiu ognia pomagają także powiewy wiatru, które często przenoszą ogień na pobliskie lasy oraz zabudowania. W takich pożarach ludzie tracą dobytek całego życia. Podczas pożaru powstaje duże zadymienie, które jest szczególnie groźne dla osób przebywających w bezpośrednim sąsiedztwie miejsca zdarzenia.
17.03.2015
Policjanci z pruszkowskiej komendy zatrzymali kobietę, którą podejrzewają o to, że będąc pod wpływem alkoholu spowodowała dwie kolizje. Ponadto nie posiadała uprawnień do kierowania samochodem oraz dokumentów wymaganych podczas kontroli. Grozi jej do 2 lat pozbawienia wolności.
12.03.2015
Żadna Policja, nawet najskuteczniejsza nie ochroni w pełni naszego mienia, jeżeli sami nie będziemy o nie dbali! Dla przypomnienia kilka podstawowych zasad, jak zabezpieczyć własne mieszkanie.
10.03.2015
Policjanci z Pruszkowa zatrzymali poszukiwanego mężczyznę . Jak się okazała miał przy sobie telefon, który został zgłoszony jako utracony w minionym roku. Za paserstwo grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.
06.03.2015
W dniu 4 marca 2015 roku około godziny 20.15 w Pruszkowie na nieczynnym przejeździe przy ul. Działkowej doszło do potrącenia pieszego przez pociąg. Mężczyzna w wyniku zdarzenia poniósł śmierć. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie zwracają się z prośbą o pomoc w ustaleniu jego tożsamości.
06.03.2015
Policjanci z Raszyna dokonali realizacji podczas, której zatrzymali mężczyzn podejrzewanych o kradzież wyposażenia AGD. Osoby zatrudnione w magazynie firmy prawdopodobnie zabrały z niego towar o łącznej wartości ponad 60 tysięcy złotych. Za kradzież grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.
<<
<
1
>>