22.12.2014
W niedzielę policjanci z Raszyna zatrzymali mężczyznę, którego ujęli pracownicy ochrony jednego z marketów. Jest podejrzewany o usiłowanie kradzieży sprzętu komputerowego. Za przestępstwo to grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.
22.12.2014
Każdego roku z powodu zatrucia tlenkiem węgla, potocznie zwanego czadem, w Polsce ginie kilkadziesiąt osób. Pruszkowscy policjanci przypominają główne zasady postępowania, które pomogą uniknąć podobnych tragedii.
18.12.2014
Policjanci zajmujacy się poszukiwaniami w pruszkowskiej Komendzie prowadzą czynności w związku z zaginieciem pana Romana Golińskiego zamieszkałego w Pruszkowie.
17.12.2014
Policjanci z Raszyna podjęli czynności wobec mężczyzny po zgłoszeniu jednego ze sklepów. Okazało się, że wykorzystując rachunki sprzed kilku lat postanowił nielegalnie „zarobić”. Proceder nie udał się dzięki czujności pracowników. 40-latek przyznał się do oszustwa, za które może grozić kara pozbawienia wolności do lat 8.
16.12.2014
„Uwaga! Złodziej!”. Jeśli usłyszymy w autobusie taki okrzyk, sprawy mogą potoczyć się dwojako. Albo ktoś rzeczywiście ostrzega pasażerów, albo kieszonkowcy – licząc, że na takie ostrzeżenie wszyscy chwycą się za portfele – sprawdzają, gdzie współpasażerowie trzymają cenne przedmioty. Zarząd Transportu Miejskiego podpowiada, „jak nie dać się złowić przed świętami”. Partnerem strategicznym kampanii jest Komenda Stołeczna Policji.
15.12.2014
W piątek odbyło się spotkanie opłatkowe kadry kierowniczej Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie z udziałem I Zastępcy Komendanta Stołecznego Policji insp. Roberta Szydło. Zaproszonych gości przywitał Komendant Powiatowy podinsp. Krzysztof Radzik, który policjantom i gościom złożył świąteczne życzenia.
11.12.2014
Policjanci z Nadarzyna zatrzymali mężczyznę, który spowodował kolizję. Jak się później okazało był nietrzeźwy i posiadał przy sobie środek, który najprawdopodobniej jest zabroniony. Ponadto w systemach policyjnych figuruje, jako osoba pozbawiona uprawnień do kierowania. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.
10.12.2014
Wśród najważniejszych czynności przygotowujących do świąt Bożego Narodzenia zawsze występują zakupy. Coraz więcej osób korzysta z wygodnej formy kupowania w sieci. Aby nie zostać oszukanym, pruszkowscy policjanci przypominają zasady bezpieczeństwa i apelują o rozsądek podczas takich zakupów.
09.12.2014
51- letni mężczyzna usłyszy zarzut kradzieży, po tym jak z jednej z prywatnej posesji zabrał pozostawioną na chwilę przez właściciela torbę, której zawartość pokrzywdzony oszacował na kwotę 510 złotych. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.
08.12.2014
Kupując przedmioty niewiadomego pochodzenia, zdarza się, że narażamy się na kłopoty. Przekonał się o tym 24 latek, który przez Internet kupił telefon komórkowy. Niestety aparat był poszukiwany przez Policję z Krakowa. Mężczyzna został już przesłuchany w tej sprawie. Czy i jakie zarzuty zostaną mu przedstawione zdecydują śledczy.
<<
<
1
>>