Poszukiwany posiadał narkotyki - Aktualności - KPP w Pruszkowie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany posiadał narkotyki

Data publikacji 03.03.2021

Policjanci z patrolu zatrzymali poszukiwanego 25-latka, który w samochodzie posiadał narkotyki. Mężczyzna usłyszał już zarzut z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, po czynnościach zgodnie z dyspozycją sądu trafił do aresztu.

Funkcjonariusze z pruszkowskiej komendy patrolując ulice Wojska Polskiego zauważyli kierującego kią, który nie miał zapiętych pasów. Policjanci zatrzymali pojazd do kontroli. W samochodzie znajdowały się dwie osoby.  W trakcie legitymowania okazało się, że 25-letni kierujący jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Rawie Mazowieckiej celem odbycia kary 258 dni pozbawienia wolności.

Podczas czynności mundurowi wyczuli w samochodzie charakterystyczny zapach marihuany.  W trakcie kontroli w torbie papierowej, ujawnili chusteczkę z suszem roślinnym. Z uwagi na fakt, że ani kierujący 25-latek, ani 22-letnia pasażerka nie przyznawali się do ujawnionej zawartości zostali zatrzymani i przewiezieni na komendę. Wstępne badanie testerem potwierdziło, że zabezpieczony susz roślinny to marihuana.

22-latka została przesłuchana w charakterze świadka w trybie art. 183 kpk i po czynnościach zwolniona. 25-latek został przewieziony do szpitala, gdzie pobrano mu krew na zawartość narkotyków. Usłyszał już zarzut posiadania środków odurzających, do którego się przyznał.

Po czynnościach 25-latek został doprowadzony do zakładu karnego, gdzie odbędzie zasądzoną wcześniej karę 258 dni pozbawienia wolności.

Za posiadanie środków odurzających ustawa przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.

 

kom. Karolina Kańka/is