Areszt za posiadanie znacznej ilości narkotyków - Aktualności - KPP w Pruszkowie

Aktualności

Areszt za posiadanie znacznej ilości narkotyków

Data publikacji 16.03.2021

Pruszkowscy patrolowcy zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie środków odurzających. Policjanci zabezpieczyli amfetaminę, mefedron, marihuanę oraz białe tabletki. 29-latek usłyszał zarzuty w prokuraturze. Sąd zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt na okres dwóch miesięcy. Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W czwartek po godzinie 19:00 policjanci zatrzymali do kontroli fiata. W pojeździe znajdowało się dwóch mężczyzny, których nerwowe zachowanie wzbudziło podejrzenie funkcjonariuszy.

Policjanci w trakcie kontroli ujawnili przy kierującym 29-latku dwie gumowe rękawiczki i „zawiniątko” z folii aluminiowej z suszem roślinnym. W rękawiczkach znajdowały się worki foliowe z  białym sypkim proszkiem oraz biała zbrylona substancja. W pojeździe funkcjonariusze ujawnili jeszcze szklaną fifkę oraz szklaną fiolkę z białymi tabletkami.

Ujawnione rzeczy zostały zabezpieczone, a mężczyźni zatrzymani i przewiezieni do komendy. Pasażer po przesłuchaniu w charakterze świadka, w trybie art. 183 kpk został zwolniony.

Wstępne badania zabezpieczonych substancji wykazały, że zbrylona substancja to amfetamina o wadze ponad 100 gramów, biały proszek to mefedron o wadze 34,5 gramów, a susz roślinny to marihuana. Tabletki nie zawierały substancji zabronionych w ustawie.

29-latek usłyszał w prokuraturze zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Sąd na wniosek Policji i prokuratury zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci aresztu na okres dwóch miesięcy.

Zgodnie  z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, za posiadanie znacznej ilości środków odurzających grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

 

kom. Karolina Kańka/is